SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Site İçi SEO Nasıl Yapılır ?

0
Ender Sarıkoç
Ender Sarıkoç
Meta Etiketleri 4 sene önce 465 Görüntülenme

Site içi SEO nasıl yapılır ? Hangi kriterlere dikkat edilmelidir ? Site içerisinde link paylaşmak site içi SEO’ya girer mi? Teşekkürler SEO Hocası.

Site İçi SEO Nasıl Yapılır ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 30 Ekim 2015, 08:29

  Merhabalar,

  Site içi SEO çalışmalarında web sitesini Google botlarının nasıl okuduğu daha çok dikkate alınmaktadır. Eğer web sayfanız Google standartlarına uymuyorsa bu durum sıralamanızı doğrudan etkileyici bir unsur olarak size yansıtılır. Site içi SEO düzenlemeleri ortalama olarak %35’lik bir öneme sahipken site dışı SEO çalışmaları geri kalan dilimi yani %65’lik bir kısmı kapsamaktadır. Fakat iç kısımda yapılan değişiklikler arama sonuçlarına dış SEO çalışmalarından daha çabuk yansımaktadır. Bunun sebebi Google botları sitenize gelip değişiklikleri fark ettiği an bunu direkt olarak sıralamaya yansıtırlar.

  Bir web sayfasını anahtar kelime için optimize ederken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Özellikle anahtar kelimenin Title – Description – H1 bölümlerinde yer alması ve sayfa içerisindeki anahtar kelime yoğunluğunun %2 civarında olması çok önemlidir.

  Site içi SEO düzenlemelerinde yer alan kriterlerden kısaca bahsedecek olursak;

  1- Meta taglarının kontrolü ve düzenlenmesi
  2- Webmaster Tools analizi
  3- Hız ve Mobil uyumluluk testi
  4- Css ve Js sıkıştırması
  5- Canonical etiketlerinin kontrolü ve düzenlenmesi
  6- H etiketlerinin kontrolü
  7- İçerik & Kod oranı kontrolü
  8- Kopya içerik kontrolü
  9- Resim optimizasyonu
  10- Kopya içerik kontrolü

  ve daha bir çok kriter yer almaktadır. SEO Hocası ekibi olarak site içi SEO kriterlerinde her zaman yeni algoritmalara karşı güncellemeler getirmekteyiz. Eski yada günümüzde işlevi olmayan kriterleri ele almak yerine en güncel algoritmalara uyumlu olacak şekilde bir web sitesini optimize etmek her zaman daha etkili ve faydalı olmaktadır.

  Site içi SEO için hazırlamış olduğumuz e-kitabı indirmek isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/site-ici-SEO-kitabi/

Site İçi SEO Nasıl Yapılır ? Sorusunu Cevapla