SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Site dışı SEO çalışması yapmadan yükselmek mümkün mü?

0
Kadir Ak
Kadir Ak
Link İnşaası 4 sene önce 454 Görüntülenme

Ziyaretçiye istediğini veren, ziyaretçi dostu özgün, site içi optimizasyonu iyi bir website site dışı optimizasyon yapmadan yükselebilir mi?

Site dışı SEO çalışması yapmadan yükselmek mümkün mü? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Şubat 2015, 07:37

  Merhabalar Kadir Bey;

  SEO çalışması sadece site dışı çalışmalardan ibaret değildir. Bu çalışmaların etkisini %40 site içi %60 site dışı olarak nitelendirebiliriz. Site içi yapısı bozuk olan bir siteden sadece site dışı çalışmalar ile sıralamalarda yükselmesi beklenmesi son derece yanlış olacaktır. Sitenin temeli sağlam olursa site dışı çalışmalar bu denli daha iyi olacaktır.

  Bu noktada tek başına site içi doğru bir yapının sıralamalarda yükselmesini beklemek yine yanlış olacaktır. Google zaman zaman yeni açılan sitelere hoşgeldin hediyesi olarak ilk sayfalarda yer vermektedir. Ancak bulunduğunuz sırayı korumak için ise site dışı çalışmaların yürütülüyor olması gerekir. Çünkü sıralamada bulunduğunuz kelimede bir tek siz rekabet etmeyeceksiniz ve siz hiç bir çalışma yapmazken rakipleriniz daha yoğun çalışmalar gerçekleştirerek sizin üstünüze çıkacaktır. Bu durum da sizi sıralamada gerilere doğru itecektir. Site içi ve site dışı SEO bir bütündür, site içi SEO düzenlemesi ve site dışı çalışmalar yapmadan sıralamada başarı beklenmemelidir.

Site dışı SEO çalışması yapmadan yükselmek mümkün mü? Sorusunu Cevapla