SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner?

-1
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Yönlendirme 9 ay önce 587 Görüntülenme

Merhabalar, 4 yıllık site adresimi tamamen kendi kararımla bir süre önce değiştirdim. Yani herhangi bir spam ya da ceza almadım.

Eski adresten yeni adrese 301 yönlendirmesi yaptım, Google’ın adres değişikliği aracını kullanarak taşıma bildirimini gönderdim ve sorunsuz bir şekilde kabul edildi. Ayrıca yeni adresin site haritasını da gönderdim. Ancak 30 gün geçmesine rağmen eski trafiğimi bir türlü yakalayamadım. Arama motoru trafiğimin yaklaşık 3’te 2’sini kaybettim.

Sitedeki yazılar 800 – 2500 kelime civarında. En çok trafik alan yazılarımda geçirilen ortalama süre 7 dakikanın üzerinde idi. Birkaç gün önce eski yazıları öncekinden çok daha iyi olacak şekilde güncellemeye başladım.

Sormak istediğim soru, yazıları güncellemeye devam etmeli miyim, tanıtım yazısı almam çare olur mu, daha fazla yeni içerik mi eklemeliyim ya da ne yapmalıyım? Ne yapacağımı bilemiyorum. Trafiğimin eski hale dönmesi ne kadar sürer?

Ayrıca 301 yönlendirmesi yaptığım eski sitemin ve alan adının SSL sertifikası süre dolduğundan Aralık ayında iptal edilecek. Bunu yenilemem gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner? Sorusunu Cevapla

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner? ile Benzer SEO Yazıları