SEO Hocası'na Sor

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Yönlendirme 2 sene önce 977 Görüntülenme

Merhabalar, 4 yıllık site adresimi tamamen kendi kararımla bir süre önce değiştirdim. Yani herhangi bir spam ya da ceza almadım.

Eski adresten yeni adrese 301 yönlendirmesi yaptım, Google’ın adres değişikliği aracını kullanarak taşıma bildirimini gönderdim ve sorunsuz bir şekilde kabul edildi. Ayrıca yeni adresin site haritasını da gönderdim. Ancak 30 gün geçmesine rağmen eski trafiğimi bir türlü yakalayamadım. Arama motoru trafiğimin yaklaşık 3’te 2’sini kaybettim.

Sitedeki yazılar 800 – 2500 kelime civarında. En çok trafik alan yazılarımda geçirilen ortalama süre 7 dakikanın üzerinde idi. Birkaç gün önce eski yazıları öncekinden çok daha iyi olacak şekilde güncellemeye başladım.

Sormak istediğim soru, yazıları güncellemeye devam etmeli miyim, tanıtım yazısı almam çare olur mu, daha fazla yeni içerik mi eklemeliyim ya da ne yapmalıyım? Ne yapacağımı bilemiyorum. Trafiğimin eski hale dönmesi ne kadar sürer?

Ayrıca 301 yönlendirmesi yaptığım eski sitemin ve alan adının SSL sertifikası süre dolduğundan Aralık ayında iptal edilecek. Bunu yenilemem gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner? için Yanıtlar

  • Seo Hocası
    Seo Hocası 30 Mart 2020, 14:50

    Merhaba,
    Site geçişi sırasında belirttiğiniz durumları yaşayan bir kitle bulunmaktadır. Trafik düşüşünde endişe etmemelisiniz. Belirttiğiniz kriterlere göre sitenizin görünürlüğü eski haline dönecektir. İçeriklerinizde revize işlemlerinize gitmeniz bu süreçte almış olduğunuz doğru bir karardır. Eski düzeninizdeki gibi içerik eklemeye, hedef kitlenizin ihtiyaçları doğrultusunda sitenizde çalışmalara devam etmenizi öneriyoruz.

    Eski alan adınızın SSL sertifikasını düzenlemenize gerek yoktur. Eğer yönlendirme işlemlerini doğru gerçekleştirdiyseniz arama motoru botları yeni sitenizde yer alan URL’lere gelecektir.

Cevapla

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner? Sorusunu Cevapla

Site Adres Değişikli Sonrası Trafiğim Ne Zaman Eski Haline Döner? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla