SEO Hocası'na Sor

Sıralamada Farklı Sayfanın Çıkması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 5 sene önce 716 Görüntülenme

Hocam Google’da site adı olarak arama yaptığımda title da “inşaat iş güvenliği güvenlik ağı – Siteadı” olarak çıkması gereken title linklerini veriyor örnek : “Yorumlar – Siteadı” şeklinde çıkıyor neden olabilir?

Sıralamada Farklı Sayfanın Çıkması için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 6 Ekim 2015, 09:09

  Merhabalar Hakan Bey;

  Anahtar kelimenizi Google da aradığınızda sitenizin sayfaları 2. sayfada çıkmaktadır. Ancak siteniz için backlink çalışmaları yapılmadığından dolayı aradığınız anahtar kelimede ana sayfa yerine daha uyumlu olan alt sayfalarınız sıralamada yer almaktadır. Bu nedenle sıralamada ana sayfanızın title etiketi yerine alt sayfa yani “Yorumlar” sayfanızı görmektesiniz.

  Anahtar Kelimede sıralamada hangi sayfanızın çıkmasını istiyorsanız o sayfayı ilgili kelimede SEO ya uyumlu hale getirmelisiniz. Eğer bu yönde çalışma yapmazsanız sıralamada ilgili kelimede istediğiniz sayfa değil en alakalı sayfanız çıkacaktır. Anahtar kelimede title, description, headings etiketleri, sayfa içi içerik yazısı, 200 kelimelik içerik yazısında anahtar kelimenin %3-5 oranında yer alması gibi kriterler SEO çalışmalarını etkilemektedir. Bu şekilde site içi SEO yapısını düzgün hale getirip sonrasında backlink çalışmaları yapmanız halinde istediğiniz sayfa çalışma yaptıkça sıralamalarda yükselecektir.

  Sitenizin adını vermek doğru olmayacağı için sorunuzdan site adı silinmiştir.

Cevapla

Sıralamada Farklı Sayfanın Çıkması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla