SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Sıralamada Aniden Düşüş

0
Serhat Coşkun
Serhat Coşkun
Manuel İşlem Kontrolü 4 sene önce 516 Görüntülenme

Merhaba,
İsmim Serhat bir web sitem var. Google aramalarında anahtar kelimesinde 2.sayfada ilk sıradaydım ne zaman oldu bilmiyorum ama bugun kontrol ettiğimde 5. 6. sayfaya gerilediğini gördüm bunun sebebi sizce ne olabilir?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Sıralamada Aniden Düşüş için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 24 Eylül 2015, 22:08

  Merhabalar,

  Ani sıralama kayıplarının birden çok sebebi olabilir. Genel olarak değerlendirmek gerekirse otorite sahibi backlinkleriniz varsa bunları kaybetmiş olabilirsiniz. Yada son dönemde aldığınız backlinkler ile kaybettiğiniz backlinkleri kıyasladığımızda kayıp olan backlinkleriniz daha fazla olabilir. Bu kayıplar sizin mevcut konumunuzda daha gerilere gitmenize sebep olabilmektedir.

  Bunun dışında Google filtrelerinden herhangi birisine takılmış olabilirsiniz. Backlinkler üzerinden yaptığınız kontrollerde herhangi bir kayıp yada spam backlink yoksa site içeriği ile ilgili bir durum söz konusu olabilir. Eğer sayfa düzeninde spama yönelik içerikleriniz mevcutsa bunları kaldırmanızı öneririm. Search Console üzerinden manuel spam kısmında herhangi bir ceza alıp almadığınızı kontrol ediniz.

  Google cezaları ile ilgili daha geniş bilgilere sahip olmak isterseniz aşağıdaki link üzerinden e-kitabımızı indirebilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/SEO-2015-kitabi/

Cevapla

Sıralamada Aniden Düşüş Sorusunu Cevapla