SEO Hocası'na Sor

Sıralamada Ana Sayfa Yerine Alt Sayfa Çıkması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 5 sene önce 1028 Görüntülenme

Merhabalar, ortalama aylık aranma sayısı 135.000 olan bi kelimede 14. sıraya kadar geldim. Her gün düzenli kaliteli sitelerden backlink alıyorum. Sonra bir gün yavaş yavaş gerilemeye başladı, mesela telefondan bakıyorum 15. sırada gözüküyor. Bilgisayardan bakıyorum 14. sırada sırada, takip sitelerinden bakıyorum 18. sırada. Bunlardan bir kaç gün sonra “ana kelime” yazınca sitemin http://www.anasite.com/ url si silindi http://www.anasite.com/alt-sayfa urlsi sıralamaya girdi. Şuan alt sayfa 30. sırada. Bunların anlamı nedir? Hangi Google cezasına maruz kalmış olabilirim? Bu cezadan kurtulup eski sıralamamı almam ne kadar zaman alır? Şimdiden teşekkürler.

Sıralamada Ana Sayfa Yerine Alt Sayfa Çıkması için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 19 Ekim 2015, 06:21

    Merhabalar Atalay Bey;

    Öncelikle sitenize uygulanmış bir cezai işlem yoktur. Çalışma yaptığınız kelimede ana sayfa yerine farklı bir sayfa çıkıyorsa bu durum anahtar kelimenize ait uyumlu olan sayfanın ana sayfa değil, alt sayfa olduğunu gösterir. Güncel algoritmalara göre bir sayfaya birden fazla anahtar kelime ile çalışma yapmak doğal olarak algılanmamaktadır. Bu nedenle her çalışacağınız anahtar kelimeye ait yeni bir alt sayfa oluşturmanız gerekmektedir. Alt sayfalar, anahtar kelimeye özel bir sayfa olduğundan dolayı kolayca anahtar kelimeye ait olacağı için tamamen SEO ya uyumlu olarak hazırlanabilir. Bu da sıralamalarda siteniz için oldukça etkili bir durum olacaktır.

    Anahtar kelimenize uyumsuz olan sayfanız sıralamadaysa sıralamadan düşerek çalıştığınız kelimeye ait en uyumlu sayfa sıralamaya girecektir. Bu sayfa anahtar kelimenize birebir uyumluysa sıralamalarda yükselişine devam edecektir. Çalışma yaptığınız süre boyunca da düzenli olarak yükseliş gerçekleştirecektir. Bu nedenle anahtar kelimenize ait en alakalı sayfaya SEO çalışması yapmanız oldukça önemlidir.

Cevapla

Sıralamada Ana Sayfa Yerine Alt Sayfa Çıkması Sorusunu Cevapla

Sıralamada Ana Sayfa Yerine Alt Sayfa Çıkması ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla