SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sıralama Sorunu yaşıyorum

0
Berk
Berk
Google İndex 5 sene önce 457 Görüntülenme

Merhabalar hocam. Sitem bundan bir ay önce güncellemeyle birlikte sıralamasını kaybetti. Önceleri 3. sayfada çıkan ve sitenin ana urlsi değilde, yan bağlantıları çıkmaktaydı örneğin
siteadi.com/konu-basligi/ gibi. Siteme gelen bağlantıları engelledim yaklaşık 50 tane siteden bunların geneli de forum olmak üzere engelledim.
Sitem düzeldi gibi, düzeldi derken şimdi. 2. sayfada yani 17. sırada çıkıyor.

Düşünüyorum 1. sayfada iken 2. sayfada çıkmadı engellediğim backlinklerin dozunu mu kaçırmam yoksa yanlış bağlantıları mı engellemem den kaynaklanıyor yoksa, daha engellememem gereken bağlantılar mı var acaba o sebepten dolayı mı. Sitem sürekli güncel olan ve özgün içeriğe sahip bir sitedir.

2. sayfada çıkmasının sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Sıralama Sorunu yaşıyorum için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 27 Kasım 2014, 16:30

    Merhabalar Berk Bey,

    Algoritma güncellemeleri hem site dışı yapılan çalışmaları hemde site içi yapılan düzenlemeleri kapsamaktadır. Sitenizdeki hatayı tam olarak tespit edebilmek için he site içi hemde site dışı yapılan SEO çalışmalarının detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekiyor. Yapılan site dışı hatalı çalışmalar için engellenen backlinklerin hangisinin zararlı olduğu hangisinin faydalı olduğu tespit edilmesi gerekiyor. Bunları tespit edebilmeniz için bazı kriterler mevcuttur. Alınan backlinklerin türleri, sitedeki link çıkış sayıları, site içeriği ve aktifliği gibi bir çok kriter mevcuttur. Link alımları gerçekleştirirken Trustrank değeri, Alexa değeri ve link çıkış sayılarına dikkat etmeniz gerekiyor. Sitenizin webmaster tools araçlarından manuel işlem cezası alıp almadığınız kontrol etmenizi öneririm. Sitenizin filtrede olup olmadığını detaylı bir şekilde öğrenmek için http://www.SEOhocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/ bu hizmeti sitenize uygulayabilirsiniz.

Cevapla

Sıralama Sorunu yaşıyorum Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla