SEO Hocası'na Sor

Sıralama Kaybı Neden Olur ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Sıralama Değişimleri 2 sene önce 621 Görüntülenme

Merhaba 1 aylık tam keyword domaine sahip web sitem 2 gün önce 6. sayfadan sıralamaya girdi ve ertesi gün kayboldu. Bu neden olmuş olabilir? Anahtar kelime için bloglardan yorum link yapıyorum ve sosyal medya kanallarına içeriklerimi ekliyorum. Yeni site olduğundan mı kayboldu neler yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Sıralama Kaybı Neden Olur ? için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 10 Mart 2020, 17:49

  Merhabalar,

  Öncelikle belirtmek isterim ki web siteniz henüz çok yeni olduğu için ana sayfanız ve alt sayfalarınız index almış olsa bile sıralamalarda asıl konumunu bulana kadar çok fazla dalgalanma yaşayacaktır. O yüzden ilk başlarda bu durumundan endişelenmenize gerek yok. Web sitenizi hedeflemekte olduğunuz anahtar kelime ile ya da direkt marka adınızla aradığınızda zaman bazen ilk sayfada bazen 6. sayfada çıkabilir. Ancak web siteniz yine de asıl konumunu bulana kadar sizler daha net bir cevap arıyorsanız mobilden sıralamanıza bakmanızı öneririm. Biliyorsunuz ki mobil sıralamalar masaüstü sıralamaları fazlasıyla etkilemektedir. Hatta artık mobil sıralamalar daha ön planda olduğu için sizlere biraz da kesin bir sonuç verecektir.

  Örneğin; mobilde 3. sıradayken, masaüstü sıralamalar da 4,5 dalganma yaşıyorsanız web sitenizin 3. sıraya geleceğini düşünebilirsiniz.

  Web siteniz henüz yeni olduğu için elbette web sitenizin değerlerini güçlendirebilmek, arama sonuçlarında konumunu bulmasına yardımcı olabilmek adına farklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan web sitenize yönlendirmeler yapabilirsiniz, sizlere referans olabilecek web siteleriyle işbirliği yapabilirsiniz.

Cevapla

Sıralama Kaybı Neden Olur ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla