SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO’da Kopya İçerik

0
Abbas çelenk
Abbas çelenk
Duplicate Kontrolü 3 sene önce 373 Görüntülenme

1-Normal zamanda kağıtta yazılı olan dergiyi Google okuyabiliyor mu? Yani ben bu dergide birebir yazanların aynısını forumum da veya sitemde ilgili bir yerde paylaşsam kopya içeriğe girer mi?
2- Sitemdeki ilgili bir alanda paylaşsam bulabilirsem o derginin yazılı olduğu sitenin linkini paylaşsam ne olur. SEO açısında zararı var mıdır?
Saygılar sunarım.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO’da Kopya İçerik için Yanıtlar

 • Bengül Toker
  0
  Bengül Toker 8 Ağustos 2015, 07:32

  Merhabalar Abbas Bey,

  Google’un hoşlanmadığı olaylardan bir tanesi kopya içeriktir ve Google bu konuda oldukça titiz davranır. Son çıkan algoritmalarla birlikte artık Google botları kopya içeriğin olduğunu tespit ettiği an o siteyi hemen gerilere atmaktadır.

  Normal bir durumda kağıtta yazılı olan bir içeriği Google’ın okuması mümkün değildir. Eğer bu içerikler Google’de yer almıyorsa bu içerikleri kopyala-yapıştır olarak alabilirsiniz ki etik olmayan bir durum olduğu için kesinlikle önermiyoruz. Fakat bu içerikler Google’da yer alıyorsa yani sizden önce bu içeriği herhangi birisi paylaşmışsa o zaman kopya içeriğe girecektir ve Google bu durumu hoş karşılamayıp sitenizi hemen sıralamalarda gerilere atacaktır.

  Herhangi bir yerden alacağınız içeriği kaynak göstererek paylaşım yaparsanız SEO açısından size bir zararı olmayacaktır ve aynı zamanda kopya içerik olarak algılanmayacaktır.

SEO’da Kopya İçerik Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et