SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

SEO Yardım

0
Orhan Yıldıran
Orhan Yıldıran
Diğer SEO 5 sene önce 732 Görüntülenme

Merhabalar nasılsınız http://www.edebiyatyuvasi.com/ adlı sitenin yöneticisiyim ve edebiyat öğretmeniyim. Öğrenciler ve edebiyat severler için açtığımız ve hiçbir kâr amacı gütmeyen bu naçizane site için nasıl bir SEO çalışması yapabiliriz… Saygılarımla… Orhan Hoca

SEO Yardım için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 26 Kasım 2014, 16:12

  Merhabalar;

  Sitenizin içeriği ve amacı itibari ile faydalı bilgiler içermesi artı bir durumdur. Google tamamen doğallığa önem verdiğinden dolayı site içerisinde yazdığınız yazıların tamamen özgün olması gerekmektedir. Aynı şekilde yapacağınız SEO çalışmalarının da olabildiğince doğal ve sitenize zarar vermeyecek şekilde olması gerekmektedir. Eğer SEO çalışmaları hakkında herhangi bir bilginiz yok ise size “Uzmanından SEO” ve “Sorularla SEO” kitaplarımızı okumanızı öneririm. Bu iki kitap yardımı ile SEO hakkında bir çok teknik bilgiye ve çalışmalar hakkında fikir edineceğiniz gibi sektörel anlamda sorulan sorulara verilen cevaplar ile bu teknik bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

  SEO site içi ve site dışı olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır. %35 site içi % 65 ise site dışı çalışmaların etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle SEO çalışmalarından önce size önerim, sağlıklı bir site içi yapının kurulması olacaktır. Site içi yapıyı bir binanın temeli olarak görebilirsiniz. Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa o binayı uzun yıllar depremlere karşı ayakta tutabilir. Sitenizin de temel iç yapısı ne kadar sağlıklı olursa algoritma güncellemelerine bağlı olarak sitenizin sıralama kayıplarını minimuma indirmiş olacaktır.

  Site içi yapıdan sonra ise yapacağınız çalışmalardan önce, ilk sayfada yer almak istediğiniz için ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak görmek ve rakiplerinizin backlinklerini inceleyerek ona uygun strateji belirleyip çalışmalar yapmanız gerekecektir.

  Eğer profesyonel destek almak isterseniz 444 4 915 i arayabilirsiniz.

Cevapla

SEO Yardım Sorusunu Cevapla