SEO Hocası'na Sor

Yeni Açılan Site için SEO ve Ads

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google İndex 3 sene önce 765 Görüntülenme

yeni bir E-ticaret sitesi kurdum ve yayına almak üzereyim. SEO yönünden kendi yapabildiğimin harici birçok açığım ve şuanlık kısıtlı bütçem var. SEO yada Ads odaklı başlayacağım. SEO’nun uzun vadeli bir plan olduğunu biliyorum ancak ileri ki zamanlarda SEO’yu etkili bir şekilde yapmış olmak istiyorum. Şu an elimde ki parayı SEO yapmaya mı harcamalıyım yoksa Ads kısmına mı? Seo’yu ilerleyen zamanlara bırakmadan biran önce başlatıp, reklamı kendi elimden geldiğince çok para harcamadan yapmak mı mantıklı?

Yeni Açılan Site için SEO ve Ads için Yanıtlar

 • Bereket Parlak
  Bereket Parlak 16 Mayıs 2018, 22:27

  Merhabalar Misafir Kullanıcı,
  Mustafa Durna hocam soruya değinmiş fakat belirtilmesi gereken önemli bir hususta sizin yönlendirilmenizdir.

  Size tavsiyem e-Ticaret üzerine tasarlamış olduğunuz bu düzen için SEO çalışmasından ziyade iyi bir dolaşımı etkili olacak şekilde Ads reklamlarını ön planda tutmanız faydanıza olacaktır.

  Gerekçe olarak ise şunu belirtmek istiyorum. Mevcut kısıtlı bütçenizi SEO yatırımı olarak kullanırsanız kısa vadede bir dönüş sağlamayacaktır. Fakat Ads bundan tamamen farklı olarak bütçenizi arttırabilecek şekilde satışlarınıza devam etmiş olacaksınız. Bu şekilde bir kaç ay içinde bütçenizi yükselterek SEO yatırımına başlamanız sizin için en uygunu olacaktır.

  Aksi takdirde kısıtlı bütçenizi SEO için kullanırsanız. Sağlıklı bir satış sunmayacağından pişmanlık duyma olanağı yüksektir.

  Bahsedilen konu ile alakalı olarak tecrübelerimi paylaştım.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 15 Mayıs 2018, 18:17

  Belirtmiş olduğunuz gibi SEO ileriye dönük yatırımdır Ads konusunda kullanıcılar ile hemen etkileşime geçebilirsiniz. Siteniz kısa vadeli yatırım değil ileriye dönük ekstra girişimcilik ve büyüme hedefleriniz varsa SEO’ya yönelmenizi tavsiye ediyorum. Ads ve SEO çalışmaları ile ekstradan marka bilinirliğini arttırabilirsiniz.

  SEO çalışmalarına başladıktan sonra ekstra olarak bütçenizi ve kullanıcıların davranışlarını inceleyerek Ads harcalamalarınızda minimum boyuta düşerek her iki taraf da çalışma yürütebilirsiniz.

Cevapla

Yeni Açılan Site için SEO ve Ads Sorusunu Cevapla

Yeni Açılan Site için SEO ve Ads ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla