SEO Hocası'na Sor

Seo Ve AdWords

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google İndex 2 sene önce 725 Görüntülenme

Merhabalar, yeni bir E-ticaret sitesi kurdum ve yayına almak üzereyim. SEO yönünden kendi yapabildiğimin harici birçok açığım ve şuanlık kısıtlı bütçem var. SEO yada Adwords odaklı başlayacağım. SEO’nun uzun vadeli bir plan olduğunu biliyorum ancak ileri ki zamanlarda SEO’yu etkili bir şekilde yapmış olmak istiyorum. Şuan elimde ki parayı SEO yapmaya mı harcamalıyım yoksa Adwords kısmına mı? Seo’yu ilerleyen zamanlara bırakmadan biran önce başlatıp, reklamı kendi elimden geldiğince çok para harcamadan yapmak mı mantıklı?

Seo Ve AdWords için Yanıtlar

 • Bereket Parlak
  Bereket Parlak 16 Mayıs 2018, 22:27

  Merhabalar Misafir Kullanıcı,
  Mustafa Durna hocam soruya değinmiş fakat belirtilmesi gereken önemli bir hususta sizin yönlendirilmenizdir.

  Size tavsiyem e-Ticaret üzerine tasarlamış olduğunuz bu düzen için SEO çalışmasından ziyade iyi bir dolaşımı etkili olacak şekilde Adwords reklamlarını ön planda tutmanız faydanıza olacaktır.

  Gerekçe olarak ise şunu belirtmek istiyorum. Mevcut kısıtlı bütçenizi SEO yatırımı olarak kullanırsanız kısa vadede bir dönüş sağlamayacaktır. Fakat Adwords bundan tamamen farklı olarak bütçenizi arttırabilecek şekilde satışlarınıza devam etmiş olacaksınız. Bu şekilde bir kaç ay içinde bütçenizi yükselterek SEO yatırımına başlamanız sizin için en uygunu olacaktır.

  Aksi takdirde kısıtlı bütçenizi SEO için kullanırsanız. Sağlıklı bir satış sunmayacağından pişmanlık duyma olanağı yüksektir.

  Bahsedilen konu ile alakalı olarak tecrübelerimi paylaştım.

  İyi çalışmalar dilerim.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 15 Mayıs 2018, 18:17

  Merhabalar,

  Belirtmiş olduğunuz gibi SEO ileriye dönük yatırımdır Adwords konusunda kullanıcılar ile hemen etkileşime geçebilirsiniz. Siteniz kısa vadeli yatırım değil ileriye dönük ekstra girişimcilik ve büyüme hedefleriniz varsa SEO’ya yönelmenizi tavsiye ediyorum. Adwords ve SEO çalışmaları ile ekstradan marka bilinirliğini arttırabilirsiniz.

  SEO çalışmalarına başladıktan sonra ekstra olarak bütçenizi ve kullanıcıların davranışlarını inceleyerek Adwords harcalamalarınızda minimum boyuta düşerek her iki taraf da çalışma yürütebilirsiniz.

Cevapla

Seo Ve AdWords Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla