SEO Hocası'na Sor

SEO Uyumlu Olmayan Eski Makalelerin Güncellenmesi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
İçerik Güncelliği 6 sene önce 908 Görüntülenme

Merhaba,

SEO uyumlu olduğunu düşündüğümüz bir sitemiz ve yine uyumlu olduğunu düşündüğümüz yüzlerce makalemiz (sayfamız) var. Ancak siteyi ilk yayına alırken kullandığımız 40-50 sayfa hiçbir SEO bilgisi olmaksızın yazılmıştı. Çok daha zorlu kelimeler ile ilgili yeni yazılarımızda aramalarda önde çıkmamıza rağmen, eskilere pek rağbet yok. 3 sorumuz var; bu trafik eksiğinin sebebi bu mudur? Eski yazıların birçok kısmı aynı kalarak SEO uyumlu güncellenmesini yapmalı mıyız? Yapacaksak dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Çok teşekkürler.

SEO Uyumlu Olmayan Eski Makalelerin Güncellenmesi için Yanıtlar

 • admin
  Admin 13 Temmuz 2014, 12:17

  Merhabalar,

  Geçmişe ait yayınladığınız makalelerde SEO kriterlerine dikkat ederek, yeniden güncellemeniz siteniz için faydalı olacaktır. Makaleyi değiştirirken çok büyük bir değişiklik olursa yani makale yüzeysel olarak %40 tan fazla değişirse bunun yerine o makaleyi değiştirmeniz yerine yeniden yazmanız daha doğru olur.

  Eğer sadece makalede değil, title, description ve keywords bazında bir değişiklik yapacaksanız bu düzenlemeleri de tekrardan dikkate alıp güncelleme yapabilirsiniz.

  Burada dikkat etmeniz gereken de en büyük SEO:http://www.SEOhocasi.com/ kriteri ise SPAM yapmadan ziyaretçilerinize faydalı olacak yazıları seçmenizdir.

  Ayrıca içerik konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Cevapla

SEO Uyumlu Olmayan Eski Makalelerin Güncellenmesi Sorusunu Cevapla

SEO Uyumlu Olmayan Eski Makalelerin Güncellenmesi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla