SEO Hocası'na Sor

SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıldır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
İçerik Odaklı SEO 6 sene önce 832 Görüntülenme

Merhaba. İki sorum var, SEO Hocası ekibine şimdiden teşekkürler.

1) Sitemize hem daha fazla ziyaretçi çekebilmek hem de özellikle Google aramalarında daha üst sıralarda çıkabilmek için düzenli içerik yüklemek istiyoruz. Bunlar daha çok blog yazıları ya da haber şeklinde olacak. SEOhocası’ndaki “SEO uyumlu makale nasıl yazılır” yazısında bahsedilenlere dikkat etmeye çalışıyoruz. Fakat içerikteki anahtar kelime oranlarını %4-%5’lere çıkarmakta/serpiştirmekte zorluk yaşıyoruz. Acaba anahtar kelimeler içeriğin başı ve sonunda birkaç kez geçse, bahsedilen oranları yakalayamasak SEO açısından ciddi bir kaybımız olur mu?

2 )SEO uyumlu makale yazımına yardımcı olacak, az önce bahsettiğim yazıda geçen “Easy Wp SEO” dışında önerebileceğiniz başka araçlar var mıdır? Teşekkürler.

SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıldır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 2 Şubat 2015, 22:04

  Merhabalar,

  Öncelikle SEO uyumlu makale yazımı hakkında yüzeysel bir bilgi verelim. SEO uyumlu makale yazımı derken bahsedilen tam konu konuya hakimiyet amaçlı içeriğin özgün ve doğru yönlendirici olması, giren ziyaretçilere doğru bilgi aktarması ve doğru görsellerle desteklenmesi kafi olacaktır.

  Makale ve içerik bakımından en önemli unsur budur. Öncelik ziyaretçilerdir. Ardından da ufak dokunuşlar yani anahtar kelimenin yeteri kadar kullanılması, title’da anahtar kelimenin başta geçmesi, heading etiketlerinde anahtar kelimenin olması ve resim alt etiketinde anahtar kelimenin geçmesi SEO için büyük fayda sağlayacaktır. Oranlara takılmak yerine daha doğru ve akıcı bir içerik eklemeniz her zaman daha doğru olacaktır.

  Özgün içerik için kendi düşüncelerinizi ve kaleminizi kullanmanız kafidir. Herhangi bir SEO aracına takılırsanız sizi istemeden yanlışa yönlendirebilir.

Cevapla

SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıldır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla