SEO Hocası'na Sor

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilecek Unsurlar

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Meta Etiketleri 5 sene önce 672 Görüntülenme

Merhaba,

SEO uyumlu makale yazacağım, fakat gerçekten çok zor. Yani aklıma gelen yaptığımda SEO uyumlu olmuyor, acaba bunun bir sıtratejisi falan var mıdır? Benim için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilecek Unsurlar için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  Roman Adamita 15 Ağustos 2015, 14:02

  Merhabalar Muhammed Bey;

  Önerebileceğim ilk şey kullanıcı uyumlu makale olmasıdır. SEO uyumlu makale dediğiniz zaman Google için yazılmış makaleler anlamına gelir. Fakat siz Google için değil ziyaretçiler için yazmalısınız. Siz de o makaleyi okurken, hoşunuza gidecek makale olması gerekir. Google için yazsanız bile, sitenize gelen kullanıcı içeriği okuyup anlamazsa sayfanızı hemen terk edecektir. Bu da büyük bir soruna neden oluyor, Google sıralamarlından düşüyorsunuz ve sitede kalma süresi düşünüyor. Böylece hem sitenizin önemi düşecektir hem de rekabetiniz azalacaktır.

  Makale yazmayı sevebilmek için, daha doğrusu kullıcıya odaklı makale yazmayı öğrenebilmek için sürekli bir şeyler karalamalısınız. Örneğin, defterinizle başlayın. Yaza yaza, hatalarınızı buluyor olacaksınız ve bu konuda içerik yazmada bir adım daha atmış olacaksınız.

  Eğer ki içerikleriniz kullanıcı odaklı olursa ziyaretçileriniz zamanla artacaktır ve Google sıralamalarında yükselir, sosyal medya sitelerinde daha fazla tanılırsınız.

Cevapla

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilecek Unsurlar Sorusunu Cevapla

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilecek Unsurlar ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla