SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

SEO İçin Yazılan Yazılar Ne İşe Yarar?

0
Aslı Sultan
Aslı Sultan
Site Güncelliği 4 sene önce 512 Görüntülenme

SEO nedir? Ne işe yarar? Yazılan yazılar ne amaçlı kullanılır?

SEO İçin Yazılan Yazılar Ne İşe Yarar? için Yanıtlar

 • Yasin
  0
  Yasin 22 Temmuz 2015, 13:55

  Özgünlük gerçekten çok önemli aşağı yukarı burada yazılan önerileri uyguluyorum. SEO’da makale önemli

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 22 Temmuz 2015, 08:17

  Merhabalar Aslı Hanım;

  SEO hakkında yüzeysel olarak bilgi vereyim. Sonrasında daha teknik olan SEO amaçlı yazılar hakkında detaylı bilgiler vereyim.

  SEO arama motoru optimizasyonudur. Arama motorlarının algoritma yapısına göre uygun ve doğal çalışmalar gerçekleştirerek arama motorlarında hedeflenen kelimelerde üst sıralarda yer alma işleminin tümüdür. SEO temelde site içi ve site dışı SEO olmak üzere iki kısma ayrılır. Arama motorlarının siteleri değerlendirmesi için sadece site dışı değil site içi optimizasyon da önemlidir. Bu çalışmaların %35 i site içi, %65 i site dışı çalışmalardır. Site dışı çalışmalar genellikle backlink çalışmaları olarak tanımlanmaktadır. Backlink çalışmaları ise başka sitelerden aldığınız referans bağlantılardır. Dolayısı ile backlink aldığınız site sizi referans olarak göstermektedir. Ne kadar otoriter bir siteden backlink alabilirseniz Google tarafından o kadar SEO puanınız artacaktır.

  Bu genel bir soru olduğu için çok daha detaylı olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/SEO-nedir/

  SEO çalışmalarında doğallık ve güncellik oldukça önemlidir. Özellikle e-ticaret sitelerinde sabit ve değişmeyen ürünler olduğu için site içi aktiflik konusu biraz sıkıntı oluşturur. Bu tür sitelerin site içi blog oluşturup belirli aralıklarla içerik girişi yapması önerilir. SEO amaçlı yazılan özgün yazılar bu amaçlı kullanılabilir.

  Ayrıca yukarıda bahsettiğim backlink çalışmalarında en doğal ve en etkili yöntem tanıtım yazılarından alınan backlinklerdir. Tanıtım yazıları yine özgün olmalı ve belirlediğiniz anahtar kelimede sitenizin verdiği hizmeti uygun bir şekilde anlatıyor olmalıdır. SEO için yazdığınız yazıları bu tür tanıtım yazısı sitelerinde de kullanıp bu makalelerden referans bağlantılar edinebilirsiniz.

Cevapla

SEO İçin Yazılan Yazılar Ne İşe Yarar? Sorusunu Cevapla

SEO İçin Yazılan Yazılar Ne İşe Yarar? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla