SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ?

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Mikro Site 5 sene önce 641 Görüntülenme

Merhaba, siteler için blogun önemini az çok biliyoruz. Fakat teknik olarak şöyle bir sorum olacak, blog.siteadı.com mu daha yararlı olacaktır yoksa siteadı.com/blog mu ?
Ben blog.siteadı.com’u kullanıyorum değiştirmelimiyim yoksa bir sakıncası yok mu.

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Aralık 2014, 12:27

  Merhabalar Burak Bey;

  Siteler için blog oluşturmanın ve bu blogu düzenli bir şekilde yazı girerek aktif tutmanın faydası çok büyüktür. Özellikle özgün içerikler paylaşmak, kullanıcılar ile etkileşimde olacak nitelikte bilgiler paylaşmak siteniz için sağlıklı bir çözüm olacaktır.

  Site içerisinde blog kurmak sitenin aktifliği düşünülecek olursa oldukça faydalıdır. Blogu ise bizim önerimiz siteisminiz.com/blog şeklinde kurmanız olacaktır. Çünkü bir sitenin en değerli sayfası ana sayfadır. Ana sayfanın aldığı backlink gücü var ise bu gücü domainin altındaki kategorilere dağıtacaktır. Yani subdomain olarak düşündüğümüzde Google bu siteyi yeni bir site olarak algılayacağı için blog.siteisminiz.com şeklindeki blog sayfanızın ön planda olmasını istiyorsanız ayrı bir SEO çalışması yapmanız gerekebilir. siteisminiz.com/blog şeklinde bir yapı kullanırsanız yukarıda da bahsettiğim üzere ana sayfadan güç alarak daha verimli bir çalışma uygulamış olacaksınız. Eğer blogsunuzu blog.siteisminiz.com şeklinde yeni açtıysanız önerim, siteisminiz.com/blog stiline dönmeniz olacaktır.

Cevapla

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla