SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ?

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Mikro Site 5 sene önce 552 Görüntülenme

Merhaba, siteler için blogun önemini az çok biliyoruz. Fakat teknik olarak şöyle bir sorum olacak, blog.siteadı.com mu daha yararlı olacaktır yoksa siteadı.com/blog mu ?
Ben blog.siteadı.com’u kullanıyorum değiştirmelimiyim yoksa bir sakıncası yok mu.

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Aralık 2014, 12:27

  Merhabalar Burak Bey;

  Siteler için blog oluşturmanın ve bu blogu düzenli bir şekilde yazı girerek aktif tutmanın faydası çok büyüktür. Özellikle özgün içerikler paylaşmak, kullanıcılar ile etkileşimde olacak nitelikte bilgiler paylaşmak siteniz için sağlıklı bir çözüm olacaktır.

  Site içerisinde blog kurmak sitenin aktifliği düşünülecek olursa oldukça faydalıdır. Blogu ise bizim önerimiz siteisminiz.com/blog şeklinde kurmanız olacaktır. Çünkü bir sitenin en değerli sayfası ana sayfadır. Ana sayfanın aldığı backlink gücü var ise bu gücü domainin altındaki kategorilere dağıtacaktır. Yani subdomain olarak düşündüğümüzde Google bu siteyi yeni bir site olarak algılayacağı için blog.siteisminiz.com şeklindeki blog sayfanızın ön planda olmasını istiyorsanız ayrı bir SEO çalışması yapmanız gerekebilir. siteisminiz.com/blog şeklinde bir yapı kullanırsanız yukarıda da bahsettiğim üzere ana sayfadan güç alarak daha verimli bir çalışma uygulamış olacaksınız. Eğer blogsunuzu blog.siteisminiz.com şeklinde yeni açtıysanız önerim, siteisminiz.com/blog stiline dönmeniz olacaktır.

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ? Sorusunu Cevapla

SEO için site blogunun önemi ne düzeyde ? ile Benzer SEO Yazıları