SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO için Kategori ve Etiket Urlsinin Aynı Olması

0
Süleyman
Süleyman
Etiket Sistemi 4 sene önce 454 Görüntülenme

Merhaba

Kullandığımız yazılımda etiketler hemen alt dizine ekleniyor. örnegin: “siteadi.com/bebek-oyunlari” bir kategori ismi iken bebek oyunları etiketi ekledigimizde etiket şu sekilde oluyor: “siteadi.com/bebek-oyunları.htm” sadece sonuna htm ekliyor. bu durumda iki aynı kelime fakat farklı URL yapıları SEO’ya zarar verir mi? not: bu kategorilerin içerisinde ki içerikler farklı. bu durumda ne yapılmalı?

SEO için Kategori ve Etiket Urlsinin Aynı Olması için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 12 Şubat 2015, 18:20

  Merhabalar,

  Sitede kullandığınız var sayılan yapı sitenizin genelindeki link yapılarını etkilemiyorsa ve aynı hedefte iki farklı SEO çalışması gerçekleştirmiyorsanız bu durum sorun olmaktan çıkacaktır. Diğer bir deyişle “bebek oyunları” anahtar kelimesinde hem kategoriye hemde etikete SEO çalışması gerçekleştirmiyorsanız doğal olarak SEO’ya zarar vermesi zor bir durum olacaktır. Buradaki hedefte tam olarak kategori ve etiket unsurlarının ayrılması olacaktır.

  Sitenizdeki kalıcı yapılarda kategorilere ve etiketlere farklı URL yapısı tanımlamışsanız doğal olarak SEO’yu olumsuz etkilemesi de zor olacaktır. SEO’yu etkilemesi için bir bağlantıya birden fazla SEO çalışması gerçekleştirilmesi, URL yapılarında birebir benzerlik olması yada doğrudan ayrıştırılmamış bağlantı olması gereklidir.

SEO için Kategori ve Etiket Urlsinin Aynı Olması Sorusunu Cevapla