SEO Hocası'na Sor

SEO Eklentisi Ve Makale Link Nasıl Olması Gerekiyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Wordpress SEO 3 sene önce 635 Görüntülenme

1) Her gün düzenli bir şekilde makale ekliyorum ve WordPress SEO eklentisi kullanarak hata çizelgesinde hiçbir hata almıyorum. Fakat makalelerin arama motorunda yapılan aramalarda çıkmasını istemiyorum. Site ile ilgili her ne arama olursa olsun “Ana Sayfa” çıkmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
2)Yeni yayına koyduğum sitemin arama motorunda birkaç sonuç çıkıyor fakat bu çıkan sonuçlardaki meta açıklaması benim yaptığım sayfa ayarlarından farklı bu neden olabilir?
3)Makale içi linklemeyi nasıl yapmalıyım? Makalenin anahtar kelimesiyle link vermem doğru olur mu?
Cevaplarınız için teşekkürler..

SEO Eklentisi Ve Makale Link Nasıl Olması Gerekiyor için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 10 Nisan 2018, 14:24

  Merhaba,
  1 ) Yayınladığınız makalelerin veya yayında olan sayfaların arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız robots komutuyla noindex vermeniz gerekiyor. Diğer bir husus ne yazık ki her ne yazılırsa yazılsın sadece anasayfanızın çıkması sizlere değil arama motoru botlarına bağlıdır kısacası böyle bir şey yapamazsınız.
  2 ) Arama motoru botu yazmış olduğunuz yazının sayfa ile uyuşmadığını alakasız olduğunu tespit etmişse, kendisi site içerisinden alakalı yazı çekmektedir. Meta açıklamanızın içerisinde 2 kere anahtar kelime geçirmeye ve 200-300 karakter olmasına dikkat ediniz.
  3 ) Makale içi link yapısını sizlere şöyle bahsetmek isterim; X yazınız var ve bu yazının içerisinde kategori isminiz veya daha önce paylaştığınız Y yazınızın ismi geçiyor varsayacak olursak bu geçen kelimelerden üzerinden alakalı sayfalara link çıkışı yapmanız gerekiyor. Doğru ve olması gereken bir kriterdir.

Cevapla

SEO Eklentisi Ve Makale Link Nasıl Olması Gerekiyor Sorusunu Cevapla

SEO Eklentisi Ve Makale Link Nasıl Olması Gerekiyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla