SEO Hocası'na Sor

SEO Eğitimi Ne Demek?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 12 ay önce 770 Görüntülenme

Günümüzde pek çok kişi ve kurum SEO Eğitimi vermekte. Bunların yanı sıra internet üzerinde de ücretsiz SEO Eğitimi mevcut. Fakat benim burada merak ettiğim SEO Eğitimi ne demek? SEO Eğitimi almanın faydaları nelerdir? Bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak için eğitim almak gerekli midir yoksa bireysel olarak da SEO öğrenme imkanı var mıdır? Bu konudaki cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

SEO Eğitimi Ne Demek? için Yanıtlar

 • Mustafa Uzun
  Mustafa Uzun 6 Eylül 2019, 16:45

  Merhabalar, SEO kelime anlam olarak (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu demektedir. Bu konu hakkında hizmet veren irili ufaklı bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar temel-orta-ileri seviye olacak şekilde çeşitli eğitimler düzenlemektedir.

  Bu eğitimlerin ne kadar verimli olduğu katılan eğitmenlere ve katılımcıların bilgisine göre değiştirmektedir. Örneğin; Temel bir SEO eğitiminde “Title, Decription” gibi terimler anlatılırken ileri düzey eğitimlerde “Log Analizi, Crawl Budget, Javascript” gibi konular ele alınmaktadır.

  Bu nedenle bir eğitim alacağınız durumda öncelikle kendi seviyenizi ölçümleyip daha sonra seviyenize göre “Temel-Orta-İleri” eğitimler almanızı tavsiye ederim. Kişisel olarak öğreneceğiniz bilgilerin yazılı kaynakların dışına çıkmayıp farklı strateji ve deneyimleri içermeyeceğini de belirtmek isterim.

 • Akif Sarı
  Akif Sarı 20 Ağustos 2019, 14:10

  SEO’nun açılımı, Search Engine Optimization’dır. Türkçe çevirisi ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak yapılır. SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için yapılan çalışmaların tümü olarak adlandırılabilir.

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 15 Ağustos 2019, 14:27

  SEO… Hemen herkesin hakkında iyi kötü fikir sahibi olduğu bir konu. Dolaylı olarak bilgi kirliliğinin de beraberinde getirmesine rağmen, halen işini iyi yapan SEO firmaları tarafından verilen eğitimlerle insanların doğru ve yararlı SEO bilgilerine ulaşması sağlanabiliyor.

  Sunulan eğitimler teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak gerçekleştirildiği için, eğitmenlerin birebir yanı başınızda olmasına ve her hareketi size göstermesine gerek kalmıyor. Herhangi bir ücret ödemenize de. Bilginin paylaşılarak arttığına inanan, yazar kadrosuyla sürekli olarak en kaliteli ve özgün SEO bilgilerini paylaşmaya devam eden SEOhocasi.com adresi; SEO eğitimi denildiği zaman akla gelen sayılı siteler arasındaki yerini de uzun süredir koruyor doğrusu.

  SEO’yu Uygulayarak Öğrenmek İster Misiniz?
  “Backlink alırken hangi yöntemleri kullanmalıyım?”, “Hangi backlink türleri en etkili sonuç sağlar?”, “Acaba nerede hata yapıyor olabilirim?” ve “Site içi optimizasyon işlemleri nelerden meydana gelir?” gibi soruların cevaplarını açık bir şekilde yanıtlayan, bunu yaparken herkesin anlayabileceği ve yeni başlayanların da kolayca uygulayabileceği yöntemleri derleyen aynı zamanda her konuda sizlere danışmanlık ve yükselme garantili hizmet sağlayacak bu platform sayesinde sizler de uygulamalı olarak SEO eğitimine katılabilirsiniz.

  WordPress başta olmak üzere temel içerik yönetim sistemleri için kolayca uygulayabileceğiniz SEO yöntemleri, bir sitenin arama motoru sonuçları sıralamasında yükselmesi için bir araya gelmesi gereken tüm etkenlerin büyük bir titizlikle incelendiği makaleler; sizin de ufkunuzu açmaya ve yeni bilgiler ışığında çalışmalarınızı devam ettirmenize yardımcı olacaktır.

  Sitede yabancı kaynaklardan çevrilen SEO makaleleri, güncel olarak gelişmelerden haberdar olmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra paylaşılan on-page / off-page SEO yöntemleri aracılığıyla da sitenizi Google nezdinde daha değerli kılıp bir üst sıraya tırmanmak için gerekli işlemleri yerine getirebilirsiniz. Ayrıca SEO araçlarını kullanarak bir çok farklı deneyim kazanabilir ve analiz yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

  Anlaşmalı Şirketlerde Kariyer İmkanı !
  4 gün 24 saatlik SEO Eğitimi sayesinde kariyerinize ilk adımı atabilir hatta işe giriş süreçleriniz hızlanabilir, nasıl mı? Uygulamalı SEO eğitimi sayesinde bir çok araç gereçler hakkında bilgi edinmenin faydası tartışılmaksızın değerlidir. SEO uzmanı arayışı içerisinde giren markalar veya ajansların aradıklarına yönelik olarak tasarlanmış bu eğitim sizleri geliştirebilir.

Cevapla

SEO Eğitimi Ne Demek? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla