SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO Analiz Derecelendirmesi

0
Erhan Yeler
Erhan Yeler
Genel 4 sene önce 454 Görüntülenme

Merhaba,
Bir domainim var sitenizden SEO analizi yapınca bunun değeri 84 çıkıyor. Fakat bölgemde rakip bir firma var, bunun SEO analizi 68 çıkıyor. Google de site adını yazınca rakip site benim çok çok önümde çıkıyor. Bunun için ne yapılmalı veya neden böyle bir sonucu oluyor ?

SEO Analiz Derecelendirmesi için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 24 Ağustos 2015, 14:08

  Merhabalar,

  Web sitemizde bulunan SEO analiz aracı yazmış olduğunuz web sitesinin o linki ile ilgili genel bir Site içi SEO değerlendirmesi yapmaktadır. Buna göre belirlenen kriterler üzerinden yapılan analiz sonucunda web sayfanıza 100 üzerinden ortalama bir puan verilmektedir. Sizin tarama yapmış olduğunuz web sayfasının rakip firmanıza göre site içi SEO gücü daha yüksektir. Tabi bu durum sıralamaya da bu şekilde yansımamaktadır.

  Site içi SEO %35 civarında etki ederken site dışı SEO çalışmaları %65 civarında etki etmektedir. Rakip firmanızın site dışı SEO gücü size göre daha fazla olduğu için sıralamalarda sizden daha üst sıralarda gösteriliyor olabilir. Sizin site içi SEO gücünüz rakibinize göre daha fazla olduğu için site dışında yapacak olduğunuz çalışmalarda rakip firmayı site dışında da geçmeniz sıralama yönünden sizi daha üst sıralara taşıyacaktır. Site dışı SEO çalışmaları için web sitenizi forum sitelerinde tanıtabilir, haber sitelerinden tanıtım yazıları alabilir, video backlink çalışmaları gerçekleştirebilir ve Sosyal Medyayı etkili bir şekilde kullanarak paylaşımlar yapabilirsiniz.

SEO Analiz Derecelendirmesi Sorusunu Cevapla