SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO Algoritma Güncellemesi ile Dalgalanmalar ve ziyaretçi kaybı yaşıyorum ?

0
Ersin Taşkıran
Ersin Taşkıran
Google Sıralama Değişimleri 4 sene önce 254 Görüntülenme

Merhaba,

Blog yazılarınızda algoritma güncellemesine gidildiğini yazmışsınız. Algoritmanın tarihi ile eşit olarak trafik kaybı yaşıyorum. Mobil uyumlu, gayet başarılı bir firma sitesi; durduk yere birden trafik kaybetmeye başladı.

Acaba bu kayıplar dalgalanmalar yüzünden doğal mı karşılanmalı yoksa çalışma yapmaya başlayalım mı? Düzelme ve yerine gelme ihtimali mevcut mu?

Hit kaybının sebebi, bazı 1. sıradaki yaklaşık 15-20 kelimelerin 8-9. sayfalara düşmesinden kaynaklanıyor. Yaklaşık 1 haftadır böyle ve manuel kaldırma vs. değil, zira gayet kurumsal bir internet sitesi.

Teşekkürler..

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO Algoritma Güncellemesi ile Dalgalanmalar ve ziyaretçi kaybı yaşıyorum ? için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 25 Mart 2015, 11:53

    Merhaba Ersin,

    Siteniz algoritma güncellemesine girmiş olabilir. Hiç zaman kaybetmeden sitenizin hangi kural ihlal yaptığını tespit edip eksikleri gidermeniz gerekiyor. Gerçekleştirdiğiniz mobil düzenlemelerde bir hata olmuş olabilir veya site içerisinde gerçekleştirdiğiniz bir düzenlemeden dolayıda siteniz gerilemiş olabilir. Bunun yanı sıra site dışı SEO çalışmalarında yanlış bir adım atmış olabilirsiniz. Site adresinizi iletmiş olsaydınız sitenizin neden gerilediği hakkında detaylı bir bilgi sunabilirdim. Sitenizi buradaki araç ile test edebilirsiniz. http://www.SEOhocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/ siteniz için uygulayabilirsiniz.

SEO Algoritma Güncellemesi ile Dalgalanmalar ve ziyaretçi kaybı yaşıyorum ? Sorusunu Cevapla

SEO Algoritma Güncellemesi ile Dalgalanmalar ve ziyaretçi kaybı yaşıyorum ? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et