SEO Hocası'na Sor

Semboller İndexlerde Sorun Yaşatır mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tüm Meta Title 5 sene önce 708 Görüntülenme

Öncelikle iyi bayramlar. Biraz saçma olabilir o yüzden kusura bakmayın 🙂 Ancak yinede sormak istedim. Başlıkta belirttiğim gibi bu tür semboller indexleri etkiler mi?

Örneğin ; Ronaldo | Dünyanın En İyi Futbolcusu

Bu ve bu gibi başlıklar yazmayı düşünüyorum.

Semboller İndexlerde Sorun Yaşatır mı? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 29 Eylül 2015, 12:02

  Merhabalar Ünal Bey;

  Sorunuz saçma değil, aksine bir çok kullanıcının merak ettiğini düşündüğüm bir soru. Bu sorunuzla bir çok kullanıcının merak ettiği cevabı almasını sağlayacaksınız 🙂

  SEO çalışmalarında URL yapısında nokta dışında sembol kullanımının çok fazla bir zararı bulunmamaktadır. Url yapısı ne kadar kısa, sade ve kök dizine yakın olursa SEO açısından olumlu bir yapı oluşmuş olacaktır. Bazı sembollerin ise title etiketlerinde belirttiğiniz örnekteki gibi sembol kullanımının bir zararı olmayacaktır. Örnek bir title etiketi için önerdiğimiz yapı “Anahtar Kelime | Site Adı” şeklindedir. Sizin kullandığınız yapı doğru bir yapıdır. Bu şekilde kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır. Ancak belirttiğim dışında diğer sembolleri kullanmamanız önerilir.

  Sembol kullanımının description ve headings etiketlerinde kullanılmaması gerekmektedir. Desription etiketinde normal bir açıklama metni, h1 etiketinde doğrudan anahtar kelime, h2, h3 gibi etiketlerde ise anahtar kelimenin türevleri olması bizim önerimizdir. En doğru yapıyı bu şekilde kurabilirsiniz.

Cevapla

Semboller İndexlerde Sorun Yaşatır mı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla