SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Şehir Bazlı Arama Sonuçlarında Başarı Elde Edilebilir mi?

0
Tugay Martin
Tugay Martin
Genel 4 sene önce 350 Görüntülenme

Aynı tasarım ve kodlamalı 10 adet site aynı sunucuda ve aynı ns kayıtlı olursa şehir bazlı aramalarda başarı elde edilir mi? Not: siteler SEO uyumlu ve güncel blog yazılıyor. Site tasarımında sadece sayfa içlerinde şehir isimleri farklı. Diğer her şey aynı.

Şehir Bazlı Arama Sonuçlarında Başarı Elde Edilebilir mi? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 20 Temmuz 2015, 09:17

  Merhabalar Turgay Bey;

  Aynı tasarıma sahip siteler pek fazla sorun oluşturmayacaktır. Ancak aynı içeriğe sahip siteler Google nezdinde kopya içerik barındırdığından dolayı sıralamalarda ilerleyememe yada gerileme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında 10 adet sitenin aynı ns’da olması bir sorun oluşturmaz. Örnek olarak Sahibinden ve Hepsiburada gibi 2 ayrı e-ticaret sitesinin aynı sunucuda barındığını düşünelim. Bu iki site yine değer kaybetmeyecektir. Çünkü Google kullanıcılara güncel ve doğru bilgiler sunan sitelere daha öncelik verecektir. Bu nedenle 10 adet sitenizin kaliteli ve güncel içerikler barındırmasına dikkat etmelisiniz.

  Lokasyon bazlı aramalarda sitelerin daha avantajlı olması için Google firma kaydı yapılması gerekmektedir. Google, e-ticaret siteleri gibi siteleri “yerinde verilen hizmet” olarak görmeyecek ve sadece lokasyon bazlı değil genel arama sonuçlarında sitelere yer verecektir. Ancak araç kiralama, ev kiralama, halı yıkama gibi “yerinde verilen hizmet” statüsüne giren sitelerin firma kaydı yaptırması lokasyon bazlı aramalarda daha avantajlı olmasını sağlayacak ve bu bölgedeki aramalarda Google sitenize öncelik tanıyacaktır.

  Bunlar dışında sitelerin SEO ya uyumlu olması sizin için oldukça avantajlı bir durumdur. Blog sayfanızı aktif tutarak sitenizin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. Sitelerinizde SEO kalitesi nedeniyle kesinlikle kopya içerik barındırmamalısınız.

Şehir Bazlı Arama Sonuçlarında Başarı Elde Edilebilir mi? Sorusunu Cevapla

Şehir Bazlı Arama Sonuçlarında Başarı Elde Edilebilir mi? ile Benzer SEO Yazıları