SEO Hocası'na Sor

Sef Link Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
URL Yapısı 5 sene önce 1254 Görüntülenme

Bir sorum olacaktı. Sef linkte Türkçe karakter olması mı iyidir yoksa olmaması mı? Bir de sayfa sonuna dosya uzantısı olmasının veya olmamasının bir artısı eksisi var mı örnek olarak ornekdomain.com/sayfa.html mi iyi yoksa ornekdomain.com/sayfa bumu daha iyi?

Sef Link Yapısı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • Hakan E.
  Hakan E. 9 Eylül 2019, 17:24

  SEF Link, açılımı Search Engine Friendly Link ve Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Dostu Link anlamına gelen Google’ın önemsediği özel bir link yapısıdır. Bu optimizasyonları doğru yaptıktan sonra sıra SEF Link’in önemine gelecektir. SERP ve SEO işlemlerini yaptığınızda siteniz ister istemez bir sıralama kazanacaktır.

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 13 Kasım 2015, 13:02

  Merhabalar Ercan Bey;

  Link yapısında Türkçe karakter kullanılmamalıdır. Ne kadar az kıvrım olursa, uzantı olmazsa, id olmazsa yani ne kadar sade olursa SEO açısından oldukça sağlıklı bir yapı oluşmuş olacaktır.

  Bu durum sıralamalarda tek başına bir etken değildir. Ancak mutlak olumlu etki sağlaması için sonunda uzantısız haliyle olması gerekir. Yani verdiğiniz örnek üzerinden değerlendirecek olursak “ornekdomain.com/sayfa” şeklinde olması daha sağlıklıdır. Yine belirteyim, bu durum tek başına olumsuz etki yaratacak bir etken olmamaktadır.

Cevapla

Sef Link Yapısı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla