SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Sayfalar için H Etiketleri Kullanmı

0
Ismet Karaca
Ismet Karaca
H Etiketleri 4 sene önce 791 Görüntülenme

Merhaba

Ben sitemde her kategoriye özel h1 – h2 -h3 etiketleri kullanmaktayım.Mesela kategorim oyun indir kategorisiyse örnek www.siteadi.com/oyun-indir

Sayfadaki h1-h2-h3 etiketleri google’de üst sıralarda yer almak istediğim anahtar kelimeleri yapmış bulunmaktayım.

h1 – oyun indir
h2 – oyun indirmek
h2 – oyun nasıl indirilir
h2 – oyun indirme siteleri
h3 – oyun nasıl hızlı indirilir

Yani her sayfada aynı h1-h2-h3 etikleri yok.Diğer kategori oyun videoları kategorisiyse onlara göre h1-h2-h3 etiketleri dizmiş bulunmaktayım.Bunun SEO açısından bir zararı var mıdır yoksa doğru bir stratejimi izlemekteyim.

Sayfalar için H Etiketleri Kullanmı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 16 Haziran 2015, 06:28

  Merhaba İsmet Bey,

  Öncelikle H taglarının amacını açıklayalım. H tagı, aslında headings kelimesinin kısaltmasıdır. Kod yazarken h olarak yazılır. Bu taglar, herhangi bir web sayfasında metini büyütmede kullanılır. Genellikle sayfalardaki başlıklar bu kodlar yardımcılığıyla yazılır. Hem daha şık görünür, hem de Google tarafından daha çok sevildiği bilinir. Bu h tagları, 1 – 6 rakamları aralığında yazılır. 7 ve üstü kullanılmaz. Ayrıca bu taglarda h1 tagı en büyük, h6 tagı en küçük puntolu yazıdır. Google, sayfaları indexlerken h1 tagını, h6 tagından daha çok önem verir.

  H Tagları Nedir? Ne İşe Yarar?
  H tagı, aslında headings kelimesinin kısaltmasıdır. Kod yazarken h olarak yazılır. Bu taglar, herhangi bir web sayfasında metini büyütmede kullanılır. Genellikle sayfalardaki başlıklar bu kodlar yardımcılığıyla yazılır. Hem daha şık görünür, hem de Google tarafından daha çok sevildiği bilinir. Bu h tagları, 1 – 6 rakamları aralığında yazılır. 7 ve üstü kullanılmaz. Ayrıca bu taglarda h1 tagı en büyük, h6 tagı en küçük puntolu yazıdır. Google, sayfaları indexlerken h1 tagını, h6 tagından daha çok önem verir.

  Örnek;

  SEO

  SEO Dersleri

  SEO’da Nofollow

  Nofollow Nedir

  Dofollow Nedir
  Nofollow Dofollow Farkı

  Kullandığınız yöntem oldukça etkili ve tavsiye ettiğimiz bir sistemdir. Aynı strateji üzerinden devam edebilirsiniz. detaylı bilgi için http://www.SEOhocasi.com/h-taglari-nedir-ne-ise-yarar/ buradaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Cevapla

Sayfalar için H Etiketleri Kullanmı Sorusunu Cevapla