SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Sayfa Uzantısında Virgül Olması

Hakan Okuyan
Hakan Okuyan
URL Yapısı 2 sene önce 39 Görüntülenme

Merhaba, hazır site kullanıyorum. Sayfa uzantılarında “virgül” var. Örneğin; siteadi.com/urun-adi,1,12345) Bu durum SEO açısından bir sorun oluşturur mu?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sayfa Uzantısında Virgül Olması için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 1 Ekim 2015, 07:28

    Merhabalar Hakan bey;

    Hazır site yapılarında genelde bu tür sorunlar görülmektedir. Genelde url içerisinde ürün idleri, virgül kullanımı, ürün ismi yazmadan doğrudan ürün kodu bulunması gibi yapılar görülmektedir. Bu tür sistemler hazır sistemler olduğu için url yapılarında alt yapısını kullandığınız firma tarafından yapılamadığı takdirde kendinizin yapamayacağı bir şeydir. Bu nedenle url deki bu yapıya pek fazla müdahale edilememektedir.

    Bunun SEO açısından önemi şu şekildedir. Url yapısı ne kadar sade, kısa ve karakter/rakam içermezse SEO açısından aynı derecede daha sağlıklı bir yapı oluşturmuş olursunuz. SEO çalışmalarında yaklaşık 80 adet kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin her biri %3-5 arası çalışmaları etkilemektedir. Url deki bu sorun çalışmaların verimliliğinin tamamını etkileyecek bir unsur olmamaktadır. Url deki karakter kullanımı %3-5 arası bir olumsuzluk oluşturabilir. Ancak SEO kriterlerini baz alarak site içerisinde yapacağınız diğer düzenlemelerle bu açığı kapatabilir ve daha verimli bir çalışma için sitenizi hazırlayabilirsiniz.

Sayfa Uzantısında Virgül Olması Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X