SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sayfa Uzantısında Virgül Olması

0
Hakan Okuyan
Hakan Okuyan
URL Yapısı 4 sene önce 693 Görüntülenme

Merhaba, hazır site kullanıyorum. Sayfa uzantılarında “virgül” var. Örneğin; siteadi.com/urun-adi,1,12345) Bu durum SEO açısından bir sorun oluşturur mu?

Sayfa Uzantısında Virgül Olması için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 1 Ekim 2015, 07:28

  Merhabalar Hakan bey;

  Hazır site yapılarında genelde bu tür sorunlar görülmektedir. Genelde url içerisinde ürün idleri, virgül kullanımı, ürün ismi yazmadan doğrudan ürün kodu bulunması gibi yapılar görülmektedir. Bu tür sistemler hazır sistemler olduğu için url yapılarında alt yapısını kullandığınız firma tarafından yapılamadığı takdirde kendinizin yapamayacağı bir şeydir. Bu nedenle url deki bu yapıya pek fazla müdahale edilememektedir.

  Bunun SEO açısından önemi şu şekildedir. Url yapısı ne kadar sade, kısa ve karakter/rakam içermezse SEO açısından aynı derecede daha sağlıklı bir yapı oluşturmuş olursunuz. SEO çalışmalarında yaklaşık 80 adet kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin her biri %3-5 arası çalışmaları etkilemektedir. Url deki bu sorun çalışmaların verimliliğinin tamamını etkileyecek bir unsur olmamaktadır. Url deki karakter kullanımı %3-5 arası bir olumsuzluk oluşturabilir. Ancak SEO kriterlerini baz alarak site içerisinde yapacağınız diğer düzenlemelerle bu açığı kapatabilir ve daha verimli bir çalışma için sitenizi hazırlayabilirsiniz.

Cevapla

Sayfa Uzantısında Virgül Olması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla