SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Sandbox Nedir? Nasıl Kurtulunur?

0
Mehmet Ada
Mehmet Ada
Sandbox 4 sene önce 996 Görüntülenme

Sandbox nedir? Bu cezadan nasıl kurtulunur?

Sandbox Nedir? Nasıl Kurtulunur? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 28 Temmuz 2015, 19:14

  Merhabalar Mehmet Bey;

  Sandbox, bir web sitesinin alabileceği en büyük cezalardan bir tanesidir. Diğer cezalara göre daha ağır ve sitenin tümünü etkileyen bir cezadır.

  Her cezada olduğu gibi Sandbox’ın temelinde Google’ı kandırmaya ve manipüle etmeye yönelik site içi yada site dışı SEO nun belirgin bir unsur olduğunu belirtebiliriz. Bu denli büyük bir cezanın temelinde ise büyük ve etkili problemler yer alabilir.

  Sandbox cezasının nedeni site içerisinde ki yoğun kopya içerik kullanımı, reklam ve spam dolu içerikler, yoğun bir şekilde gelen site ile alakasız ve niteliksiz bağlantılar olarak belirtebiliriz.

  Peki Sitenin Sandbox Cezası Aldığını Nasıl Anlarız?

  Siteniz aniden arama sonuçlarından kaybolursa, anahtar kelimelerde 1-2 sıra yerine sayfalarca gerileme, site adının aramalarında sitenizin çıkmaması, sitenizin title’ı aranıldığında sonuçlarda listelenmemesi ve indexlerinizdeki yoğun artışlar yada düşüşler görüldüğünde sitenizin Sandbox cezası aldığını anlayabilirsiniz.

  Sandbox Cezasından Kurtulmak İçin Hangi Adımları İzlemelisiniz?

  Sandbox cezasından kurtulmak için bir takım site içi ve site dışı düzenlemeler yapmalısınız.

  Sitenizin tüm içeriğini özgünleştirmeli, Kopya içerik oluşturacak tüm içerikleri sitenizden kaldırmalı, Telif hakkı olan tüm içerikleri sitenizden kaldırmalı, Doğal, özgün ve güncel içeriklerin girişlerini sağlamalı, Site haritanızı yenilemeli ve Webmaster Tools üzerinden göndermeli, Yine Webmaster Tools üzerinde “Manuel İşlemler” içerisinde cezai durum varsa bu sorunları giderdikten sonra yeniden değerlendirme isteği göndermelisiniz.

  Tüm bu kriterleri eksiksiz yaptıktan sonra yapılacak kontrol dahilinde siteniz cezai işlemden kurtulacaktır. Ancak bir ceza aldığınız için Google tarafından bir takım kontroller olacaktır. Bu kontrol sürecinde olağan dışı bir etki görülmediği takdirde siteniz tam anlamıyla eski sağlığına kavuşacaktır.

Cevapla

Sandbox Nedir? Nasıl Kurtulunur? Sorusunu Cevapla