SEO Hocası'na Sor

Robots.txt Ve SSL

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Robots.txt 2 sene önce 919 Görüntülenme

Merhabalar, İki Tane Aklıma Takılan Bir Şeyi Sormak Istiyorum. Öncelikle WordPress’de Otomatik Olarak Oluşmuş Olan Robots.txt Dosyamda Disallow: /wp-admin Yazarken Allow: /wp-admin/admin-ajax.php Ye Izin Vermiş. Tüm Robotx Dosyası Bu Iki Komuttan Oluşuyor Tabi Birde User-agent Var. Admin-ajax.php’ye Izin Vermemizin Ne Gibi Bir Katkısı Olacak Ki Siteye? Yeterli Mi Bu Iki Komut Sizce? Birde Son Olarak Sormak Istediğim Konu; Siteme SSL Kurdum Fakat Tam Anlamıyla Başarılı Olup Olmadığını Anlayamadım. Yeşil- Güvenli Ibaresi Var Tarayıcıda Fakat Kontrol Edebileceğim Bir Araç Var Mı Ssl Sertifikamı? Tam Anlamıyla Kurulduğundan Emin Olmak Istedim Sadece… Teşekkürler

Robots.txt Ve SSL için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 19 Mart 2018, 12:10

  Merhaba
  1) Şöyle bahsetmek isterim Sunucudan erişime açılan dosyalar yani sayfaların yenilenebilmesi yanı kullanıcıların kaynak kodlarına erişebilmesi için bu komuta izin vermemiz gerekiyor ki gerekli atlanmaması gereken kriterlerden bir tanesidir. Arama motoru botlarıda kullanıcılar gibi site içerisinde gezdiği için kaynak kodlara ulaşması gerekiyor ki sitemiz index alsın bu sebeple bu komutun Robots.txt dosyasında olmasında fayda olacaktır.
  2) SSL’i sağlıklı kurduysanız yeşil bar ibaresi alacaktır fakat içinizde kuşku bulunuyorsa Hosting firmanızdan destek alabilirsiniz.

Cevapla

Robots.txt Ve SSL Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla