SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Reklamı Birkere Göstermenin Bir Sakıncası Olurmu

0
Rüştü
Rüştü
Diğer SEO 4 sene önce 494 Görüntülenme

Merhaba!
Sitemizde bir mobil reklam var ve mobilden girildiğinde bir splash reklam penceresi görünüyor. Masaüstünden girildiğinde de boş bir ekran gösteriyor yani anlayacağınız google bu reklama kızmıyor herhangi bi sorun yok.

Lakin bu reklam kodu head etiketi içerisinde olduğu için, sitede mobilden gezinmek isteyen bir ziyaretci her sayfaya girdiğinde splash reklam penceresi ile karşılaşıyor. Buda ziyaretcilerimizi kaybetmemize neden oluyor.

“Site ilk girişte reklamı gösterse ve kullanıcının ip adresini veritabanına geçici olarak kaydetse, sonraki 12 saat boyunca o ip adresinden tekrar girildiğinde birdaha reklam kodunu göstermese” bu işlemin bir sakıncası olurmu? Yani google bize ipye göre farklı sayfa gösteriyoruz diye ban atabilirmi. Veya başka bir sakıncası olabilirmi?
Teşekkürler..

Reklamı Birkere Göstermenin Bir Sakıncası Olurmu için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 16 Haziran 2015, 07:06

    Merhasbalar Rüştü Bey,

    Şuanda Google mobil için ayrı bir indexleme ve sıralama kriteri uygulamadığı için genelde mobil ekranda yapacaklarınız ana sitenizin SEO performansını olumsuz etkilemeyecektir. Ancak bu durumda Google algoritmalarını bu yönde güncelleyene kadar geçerlidir. Dolayısıyla bu yönde bir yenilik geldiği zaman mobille, desktop sürümler arasındaki farklılığın boyutlarına göre mobildeki işlemleri de olumsuz bir kriter olarak dikkate almaya başlayabilir. İp adresi odaklı kişiye özel reklam veya çerezlerle elde edilecek tek seferlik gösterimler sorun oluşturmayacaktır. Ziyaretçileri yormaması adına faydalı bir işlem olacağı için SEO’ya da katkısı bile olacaktır. Çünkü Google’ın ana ilkesi zaten, sitenin ziyaretçi memnuniyetini sağlayacak her işlemi olumlu bir kriter olarak görmesidir.

Cevapla

Reklamı Birkere Göstermenin Bir Sakıncası Olurmu Sorusunu Cevapla