SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Rekabeti Yüksek Kelimede Sıralamadan Kaybolmak

0
Salih
Salih
Google Sıralama Değişimleri 4 sene önce 715 Görüntülenme

Rekabeti yüksek bir kelimede “Google Gibi Getir” dediğimde sıralamaya giriyor 200’lerde. Bir kaç gün sonra sıradan kayboluyor. Bunun sebebi nedir acaba? Diğer kelimelerde sıralamalarda yükseliyorum. Teşekkürler.

Rekabeti Yüksek Kelimede Sıralamadan Kaybolmak için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 24 Ağustos 2015, 15:42

  Merhabalar Salih Bey;

  “Google Gibi Getir” yaparak Google botlarının sitenizi ziyaret etmesini sağlamış olursunuz. Bunun sıralamaya doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır. Sitenizde güncel içerikler yer almıyorsa arama motoru botları sitenizi daha az sıklıkta ziyaret edecektir. Bu nedenle “Google Gibi Getir” yaptığınızda Google botları sitenizi ziyaret ederek en son ziyaretinden sonra güncelleme olup olmadığını kontrol etmektedir. Bu durumda çoğu kelimede sıralamada yer almıyorsanız bir takım yanlışlar yapıyor olabilirsiniz.

  1- Düzgün Site İçi Yapının Kurulmaması

  Site içi SEO, SEO çalışmaların %35 lik bir kısmını etkilemektedir. Site dışı SEO çalışmalarınız her ne kadar yoğun gerçekleşirse gerçekleşsin eğer düzgün bir site içi SEO yapısına sahip değilseniz rakiplerinizden %35 daha az çalışma gerçekleştirmiş olursunuz. Bu nedenle öncelik daima site içi SEO yapısını doğru kurmak olmalıdır. Özellikle rekabeti yüksek olan kelimeler için oluşturacağınız sayfaların tamamen SEO ya uyumlu olup olmadığını gerek manuel gerekse çeşitli toollar ile kontrol edebilirsiniz.

  2- Eksik Site Dışı Çalışmalar

  Site içi yapınız düzgün olsa da site dışı yapacağınız yanlış çalışmalar size %65 lik bir kayıp sağlar. Bu nedenle site dışı atacağınız her adım kontrollü ve doğru adımlar olmalıdır. Bu adımları atarken rakiplerinizin nasıl çalışma stratejileri izlediğini araştırıp o yönde çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

  Eğer rekabeti yüksek kelimelerde daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız çok daha yoğun çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Rekabeti düşük olan kelimeler yüksek olanlara göre daha hızlı yükseliş sağlar. Bu noktada rekabeti yüksek olan kelimelere daha fazla ağırlık vermelisiniz. Sıralamalarda yükselmesinin ise “Google Gibi Getir” ile bir alakası bulunmamaktadır. Sitenizi düzenli olarak güncel tuttuğunuzda ise arama motoru botları sitenizi bu sıklıkta ziyaret edeceği için ekstra “Google Gibi Getir” yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Cevapla

Rekabeti Yüksek Kelimede Sıralamadan Kaybolmak Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla