SEO Hocası'na Sor

Rakiplerden Daha Fazla İçerik Üretiyorum. Ancak Sıralamalarda Altlardayım. Neden ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 2 sene önce 578 Görüntülenme

Günde en az 1 tane olmak üzere rakiplerin en çok hit aldıkları konularda yazı yazıyorum. Rakiplerin yazıları 200 kelime oluyor maksimum ben en az 500 kelimelik 1000 kelimelik can alıcı makaleler yazıyorum. Ancak sıralamada çok gerideyim. 20. ve 30. sıralardan giriş yapıyorum listeye. Rakipleri kontrol ettiğimde sağlam backlinkleri yok. Neler yapabilirim ? Rakipler genelde 1 ya da 1.5 yıllık. Ben ise şu anda 1 aylık bir blogum.

Rakiplerden Daha Fazla İçerik Üretiyorum. Ancak Sıralamalarda Altlardayım. Neden ? için Yanıtlar

 • Bereket Parlak
  Bereket Parlak 19 Mayıs 2018, 03:39

  Merhabalar Misafir Kullanıcı,
  İçeriğin fazla olmasından ziyade özgün olması ve bazı kriterler bakımından ele alınmalıdır.
  Google için diğer önemli kriterlerden bazıları noktalama işaretleri, içerik içerisindeki anahtar kelime tekrarı ve kullanıcıya yönelik yazılmış olmasıdır.

  Bir içeriğin kullanıcıya yönelik olmasını sağlamak için anahtar kelime araştırmasını geniş kapsamlı yaparak kullanıcıların hangi kaynaklardan sitenize ulaştığını tespit ederseniz 200 kelimelik bir içerikle bile büyük farklılık yaratabilirsiniz.

  Tecrübelerim sonucunda elde ettiğim en önemli bilgi SEO’nun aslında matematiksel bir düzen teşkil etmesidir. Formülize edilmiş bir yapıya kendi içeriğimizi uygun hale getirdiğimiz takdirde doğru sonuca ulaşmış oluruz.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 18 Mayıs 2018, 08:42

  Merhaba, rakip siteleriniz sizden daha eski olması nedeniyle otoritesi daha yüksek ve köklü bir site siz daha yeni arama sonuçlarında yer almanızdan dolayı onların ön planda olması çok normal. İçerik konusunda şöyle bahsetmek isterim ki 1000 karakterlik bir içerik varsayalım bunun yanı sıra 400 karakterlik bir içerik düşünelim eğer 400 karakterlik içerik özgün, arama sonuçlarına uygun ve kullanıcılara yönelik hitap ediyorsa Google bunu baz alacaktır. Yazılan içeriğin kalitesi en önemli kriterlerden bir tanesidir.

Cevapla

Rakiplerden Daha Fazla İçerik Üretiyorum. Ancak Sıralamalarda Altlardayım. Neden ? Sorusunu Cevapla

Rakiplerden Daha Fazla İçerik Üretiyorum. Ancak Sıralamalarda Altlardayım. Neden ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla