SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Rakip site ile backlink farkı nasıl kapanır?

0
Emre Polat
Emre Polat
Site Dışı Link İnşası 6 sene önce 772 Görüntülenme

Merhaba bir blog sitem var yaklaşık günde 20 içerik üretiyorum. Aynı alanda benimle rekabet eden diğer sitelerden birisi sürekli olarak benim üzerimde yer alıyor. Araştırma yaptığımda rakip site yazarkafeden sürekli link alıyor her konuyu yazarkafeye ekliyor. Böylece o site rakip sitenin her içeriğine pr6 değerinde link veriyor. Ben yazarkafeye içerik gönderemiyorum. Arada ki farkı kapatmak için şöyle bir yöntem uygulanabilir mi?

Kendime ait 4-5 tane aynı sektörde ve aynı içeriğe sahip sitelerim var. ve bu sitelerin pagerank değerleri 3-4 gibi rakamlar. Arada ki farkı kapatmak için sitemde ki her yazıyı PR değeri yüksek diğer sitelerime imlemem sorunu ortadan çözer mi veya bu durum için nasıl bir yol izlemeliyim?

Rakip site ile backlink farkı nasıl kapanır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 12 Mayıs 2014, 08:25

  Merhabalar Emre Bey,

  Rakip site eğer yeni oluşturulan bir sayfadan link alıyorsa yeni sayfaların PR değeri ana sayfadan ayrı bir değerde yer almaktadır. Bunu bu türlü bir durumla özetleyebiliriz.

  [[Page][Rank]: Page ve Rank kelimelerini ayrıştırırsak tam anlamıyla sayfa sınıfı anlamına gelmektedir ve şunu unutmamak gerekir her sayfanın ayrı bir sınıfı vardır ve ana sayfa PageRank 6 değerine sahipse yeni açılan bir sayfa kesinlikle PR N/A değerinde olacaktır.

  Backlink sayıları ile ilgili olarak Google Panda algoritmasını yeniden güncellemeden önce (2007 – 2008 civarı) önceden değerli olan yani backlink sayısı en fazla olan siteyi daha çok üst sıralara getirmekteydi fakat güncelleme ardından backlinklerin sayısı değil kalitesi yani değerini ön planda tutmuştu, son olarak yaptığı güncellemelerde de içerik benzerliğinden gelen özgün bağlantılara, anahtar kelime amacı gütmeden bilgi amaçlı referans edilmiş bağlantılara daha çok ilgi göstermeye başlamıştır.

  Bu durumda yazarkafe gibi sistem yerine sitenizin konusuyla ilgili rakip sitelerden aldığınız tanıtım yazısı yada buna benzer açtığınız paravan blog içerisinden aldığınız linkler diğer işlemlere göre SEO:http://www.SEOhocasi.com/ açısından çok kaliteli olmaktadır.

Cevapla

Rakip site ile backlink farkı nasıl kapanır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla