SEO Hocası'na Sor

Rahatsız Edici Yorumları Tespit Etmek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yorum Alanı 7 sene önce 683 Görüntülenme

nasılsınız?

Sizi sürekli olarak takip etmekteyim ve yazdığınız yazılar oldukça ufuk açıcı. Ayrıca 2 kitabınızı da almıştım. Müsaade ederseniz bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Kendime ait bir sitede yazdığım birkaç yazının altına son bir aydır her gün rahatsız ve taciz edici yorumlar geliyor. Haliyle yayımlamıyorum bunları; ama bu yorumları yapan IP adresinin tespit edilip caydırılmasını istiyorum. Merak ettiğim soru şu: Hangi siteye hangi IP adresinden yorum yazıldığını tespit etmek mümkün mü? Mesela bu şahıs 1 ay önce bir yorum bırakmış siteye, bu yorumu yazan kişinin IP adresinin tespiti yapılabilir mi? Blogger alt yapısını kullanıyorum, bu konuda ne önerirsiniz bana?..

Rahatsız Edici Yorumları Tespit Etmek için Yanıtlar

  • admin
    Admin 25 Eylül 2014, 21:05

    Blogger sitelerinde bu tür yorumların önüne geçebilmek için yorum yapan IP adresini SPAM’a eklemeniz yeterli olacaktır. Belli bir süre SPAM kutusuna taşıdıktan sonra aynı IP yorum yapsa da görünmeyecek direkt olarak SPAM klasörüne düşecektir.

    Bu konuda sizi caydırmaya çalışan rakipleriniz de olabilir, güçlü olmanız gereklidir ve bu çabalarla savaşarak sitenizde kaliteli, düzgün ve takipçiye sahip bilgileri barındırmaya devam etmeniz gereklidir.

    Unutmayın, eğer sektörde rekabet kurabiliyorsanız rakipleriniz muhakkak başarınızı kıskanacaktır…

Cevapla

Rahatsız Edici Yorumları Tespit Etmek Sorusunu Cevapla

Rahatsız Edici Yorumları Tespit Etmek ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla