SEO Hocası'na Sor

Profesyonel SEO Çalışması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 1 sene önce 619 Görüntülenme

kurumsal bir firmayız ve kendi sektörümüzde önce firmalar arasında yer almaktayız. Dijital dönüşüm konusuyla yakından ilgiliyiz ve teknolojik gelişmeleri firmamızla bütünleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Web sitemizin kurumsal ve E-Ticaret süreçlerini iyileştirecek bir SEO çalışması yaptırmayı planlıyoruz. Fakat burada merak ettiğim profesyonel SEO çalışmasının içini dolduran şeyler nelerdir? Yani kurumsal ve profesyonel anlamda SEO süreçlerini yürüten bir ajansla görüşürken dikkat etmemiz gereken, SEO ajansından beklememiz gereken unsurlar nelerdir?

Profesyonel SEO Çalışması için Yanıtlar

 • Kadir Aybars
  Kadir Aybars 15 Ağustos 2019, 17:17

  Profesyonel anlamda alınacak bir SEO hizmetinin altını doldurması gereken sağlam özellikleri bulunması gerekmektedir. Bu özelliklerden biri veya birkaçı eksik olduğu sürece alacağınız SEO hizmetinin profesyonel bir hizmet olacağı söylenemeyecektir.

  Profesyonel SEO Hizmeti Özellikleri
  Kesinlikle bir ekip çalışması olması gerekmektedir
  SEO hizmetinin profesyonel olması için kurumsal bir firmadan alınması gereklidir
  Aldığınız hizmet için “SEO hizmeti” niteliğinde fatura kesilmelidir
  0850 dışında bir sabit hat olmasına özen gösterilmelidir.
  Firmanın telefon, mail ve diğer ulaşım yöntemleriyle erişilebilir olması
  Bünyesinde gerçek SEO uzmanları bulunduruyor olması
  Fiyat odaklı değil memnuniyet odaklı bir çalışma prensibine sahip olması
  Toplantı ve görüşme imkanlarının olması
  Sitenizin eksikleri konusunda siz sormadan da size bilgi veriliyor olması
  Raporlamanın şeffaf ve anlık yapılıyor olması
  Her yapılan çalışmanın detayları açıkçası listelenerek anlatılmalıdır
  SEO hizmeti veren firmanın kurumsal SEO referansları bulunmalıdır
  Ar-Ge çalışmaları ile gelişmeler takip edilmeli ve bu yenilikler çalışmanıza dahil edilmelidir

  Tüm bu hususları eksiksiz yerine getirerek ana ilkesi “müşterilerinin mutlu olması” üzerine hizmet veren Webtures profesyonel SEO hizmetleri konusunda ilk akla gelen firma durumundadır.

 • Fahrettin Ç.
  Fahrettin ç. 15 Ağustos 2019, 17:16

  SEO dünyası içerisinde dolaşan bir satış stratejisi de olan profesyonel SEO çalışmaları aslında birçok firmadan uzak, satış stratejisinden ibarettir. Profesyonelliğin teknik olarak anlamının uzmanlık olduğunu düşünürsek SEO konusunda uzman olan bir kişinin önce SEO sektöründe otoriter olması gerekmektedir.

  PROFESYONELLİK NEREDEDİR?

  Profesyonelliğin gereklilikleri ;

  Nitelikli personeller ile oluşturulmuş dinamik bir ekip
  Güçlü internet siteleri alt yapısı (Network)
  İleri derecede Premium SEO araçları ve kullanım etkinliği
  Senkronize bir operasyon ekibi
  İş süreçlerinin hızlılığı ve koordinasyonu
  Hizmetlerinizden sağlanan memnuniyet

  SEO firmalarının kaçında yukarıda saydığımız profesyonel SEO kriterlerinden hepsini bir çatı altında bulabildiniz? Bir alanda profesyonel olmak zordur. Vaat edilen sözlerin sadece yerine getirildiğinde profesyonellik size bir adım daha yaklaşır.

  PROFESYONEL SEO FİRMASINI BÜYÜTEÇLE ARAMALISINIZ

  Çalışacağınız SEO firmasının profesyonelliğini anlayacağınız bazı önemli unsurlar yer almaktadır. Korkmanıza gerek yok teknik açıdan çok fazla bilgiye ihtiyaç duymayacaksınız. Dilerseniz şimdi sizlere profesyonelleri diğer firmalardan ayıran özellikleri söyleyelim.

  – SEO hizmetinin ana iş dalı olması: Birçok firma genellikle tam hizmet ajansı olabilmek adına SEO hizmetini sadece komisyon aracılığı ile yaparak pazarlamaya çalışmaktadır. Örneğin ülkemiz piyasasında şu anda SEO sürecini geliştiren ekipler ve sadece SEO satışı yaparak kazanç sağlayan firmalar bulunmaktadır. Siz her zaman üretici atölyeleri tercih edin…

  – Referansların doğruluğu ve teyidi: SEO firmaları referanslarını sergileyerek gövde gösterisi yapabilir. Fakat bu referansların kaçının doğru olduğundan eminsiniz? Eğer ki firma hizmetine ve müşterilerine güveniyor ise sizlerin referanslar ile iletişim kurmanızı sağlayarak düşünceleri ve yorumları direkt olarak 1. Ağızdan yani referanslardan dinleme olanağı sağlayacaktır.

  – Uzmanlık işin detaylarında gizli: Yapılan çalışmaların ne kadar uzmanlık taşıdığını merak ediyorsanız çalışmaların çeşitliliğine ve doğallığına bakmanız gerekmektedir. SEO firmaları genellikle doğal bir görünüm yaratmak için 3. İnternet kullanıcıları olarak doğal internet davranışları şeklinde işlemlerini tamamlamaktadır. Profesyonel SEO firmalarını artık ayırt edecek özellikleri bilmektesiniz, unutmayın en iyiler, en iyiler ile çalışırlar.

Cevapla

Profesyonel SEO Çalışması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla