SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

PR Değeri Olan Sitelerden Backlink Alınmalı mı ?

0
Berk Akalın
Berk Akalın
Link İnşaası 4 sene önce 599 Görüntülenme

Merhaba, internette gezerken çeşitli sitelerde çeşitli makalelerde pr9’lu sitelerden backlink ve dizin eklemesi yapmak Google’de spam olarak düşmemize neden olduğunu öğrendim. Sizce bu doğrumudur ?

PR Değeri Olan Sitelerden Backlink Alınmalı mı ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 30 Temmuz 2015, 13:23

  Merhabalar,

  Eski Google algoritmalarında PR değerinin oldukça etkili bir önemi vardı. PR değeri yüksek olan web sitelerinden alınan backlinkler kendi web sitenizin PR değerinin de yükselmesine sebep olmaktaydı. PR değeri yüksek olan web siteleri de Google gözünde kaliteli ve otorite sahibi siteler olarak bilinmekteydi. Fakat Google bu değerin çok fazla manipule edilmesi sebebiyle artık güncelleme yapmayı kesti ve web sitelerinden alınan backlinklerde PR değerlerini kontrol etmemeye başladı. Güncel algoritmalara göz atarsak bir web sitesinin kalitesi öncelikle içeriğin özgünlüğü, Trustrank değeri gibi kriterler baz alınarak hesaplanmaktadır. Yani PR değeri 9 olan bir siteden alınan backlink ile PR değeri 0 olan bir web sitesinden alınan backlink arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Trustrank’ı 3 fakat PR ( Bu değer güncellenmediği için 0’dır. ) değeri 0 olan bir web sitesinden alacağınız backlink , PR değeri 9 Trustrank değeri 1.16 olan bir siteden alacağınız backlinke göre daha faydalıdır.

  Kısaca PR değeri yüksek olan sitelerden alınan backlinkler eğer çöp site haline gelmemişse size normal bir backlink olarak fayda sağlayacaktır. Fakat bu değer güncellenmediği ve eski web sitelerinin PR değerleri de sıfırlanmadığı için çöp haline gelen PR değeri yüksek sitelerden alınan backlinkler elbette sitenize zarar verecektir.

Cevapla

PR Değeri Olan Sitelerden Backlink Alınmalı mı ? Sorusunu Cevapla

PR Değeri Olan Sitelerden Backlink Alınmalı mı ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla