SEO Hocası'na Sor

Paravan Siteyi 301 ile Ana Siteye Yönlendirme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 6 sene önce 1430 Görüntülenme

Paravan sitem ile ana sitem şuanda aynı hiti alıyor. Footer linkten ana siteyi destekledim. Ara ara makalelerde de ana siteye link veriyorum. Paravan sitem birkaç makalede ilk sırada. O makalelerden hit alıyor. O makalelere özel 301 yönlendirmesi ile ana domaine yönlendirsem nasıl olur? Bunu yaparsam sanırım site paravan olmaktan çıkacaktır. Sorum da tam olarak bu. Sizce bunu Google nasıl karşılar. Tüm domaine değil yalnızca makaleleri yönlendirirsem Google’da paravan sitemin sayfası yerine ana sitem çıkar mı?

Paravan Siteyi 301 ile Ana Siteye Yönlendirme için Yanıtlar

 • admin
  Admin 20 Haziran 2014, 18:46

  Merhabalar,

  Paravan sitenizde o sayfa için 301 yönlendirmesi yaparsanız arama sonuçlarında da yönlendirilmiş bağlantı görünecektir. Yani doğal olarak o sayfa ana sitenizdeki sayfaya yönlenerek indeks konusunda değişiklik yaşatacaktır.

  Google bu konuda yönlendirme yaptığınız sitenin “KALICI” olarak taşındığını anlayacak ve o bağlantıyı direkt referanse alarak yönlendirilmiş bağlantıları konuya bağlı sayfaya yönlendiğini ve bu bağlantının kalıcı olduğunu anlayacaktır.

  İçerikler konusunda da paravan sitenizin bozulmadan ana sayfanıza destek vermesi size SEO açısından daha faydalı olacaktır fakat sadece sayfa konusunda yönlendirme yapmanızı tavsiye ederiz. Tüm paravan bloğu ana siteye taşırsanız siteniz kısmi olarak dalgalanmaya girebilir.

Cevapla

Paravan Siteyi 301 ile Ana Siteye Yönlendirme Sorusunu Cevapla

Paravan Siteyi 301 ile Ana Siteye Yönlendirme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla