SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Paravan Blogların Birbirine Bağlanması

0
Uğur Tufan
Uğur Tufan
Mikro Site 5 sene önce 448 Görüntülenme

Merhabalar,

Paravan blog’la ilgili daha önce cevapladığınız bir soruda anlamadığım bir kısım var. Eğer cevaplayabilirseniz çok yardımı olacak. Daha önceki soruların birine şöyle cevap vermişsiniz ” Link wheel döngüsünü şu şekilde oluşturabilirsiniz, 1-2-3-4-5-1 bu örnekte görüldüğü üzere sayfaları sırasıyla bir birine bağlayıp en sonuncu paravanı 1. paravana bağlayarak paravanlar arasında bir döngü oluşturarak destekleyebilirsiniz. Ana sitenize link çıkışları yaparken haftada 4 adet makale giriyor iseniz bunun 3 tanesini linksiz 1 tanesini linkli çıkış yapabilirsiniz. Girilen makaleler en az 200 – 300 kelime arasında olması gerekir. Bu uzunluktaki makalelerden 2 adet link çıkışı yapabilirsiniz” burada anlayamadığım şey bu paravan blogları birbirine nasıl bağlayacağız? Footer ile mi, direk dost siteler diye bir kısım açarak mı? Bunu açıklayabilirseniz çok sevinirim.

İkinci bir sorum ise, paravan blog olarak blogspot ya da direk normal site olması çok fark eder mi? Son sorum ise, sitem genel bir domain bu domaine benzer bloglar açmak yerine yükseltmek istediğim kategorilerin adıyla mı açmamı önerirsiniz yoksa yine genel bir isimle açıp kategorileri kategorilerle desteklememi mi?

Biraz fazla sorum oldu ama cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Paravan Blogların Birbirine Bağlanması için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 14 Mart 2015, 13:58

  Merhabalar,

  Paravan bloglar ana sitenize destek olarak açılan bloglara verilen genel tanımlamadır. Sektörünüzde kendinize rakip gibi oluşturduğunuz fakat farklı paravan bloglarınıza destekle değerini arttırdığınız makalelerde linklemeler ilk olarak tanıtım yazısı gibi diğer sitelerinize, yeteri kadar güçlendikten (arama sonuçlarında çıktığından emin olduktan ve yeterli ziyaretçi takibine sahip olduktan sonra) kendi sitenize de tanıtım yazısı gibi çıkışlar gerçekleştirebilirsiniz.

  Burada desteklemek kesinlikle footer, sidebar yada banner gibi bir takip değil, tanıtım yazıları içinden farklı sektör bilgilendirmeleriyle ilerlemelidir.

Cevapla

Paravan Blogların Birbirine Bağlanması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla