SEO Hocası'na Sor

Paravan Blogdan Linkleme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Mikro Site 6 sene önce 643 Görüntülenme

Paravan bloglarla ilgili çok güzel sorular sorulmuş ve siz de her zaman ki gibi çok güzel cevaplar vermişsiniz. Ancak aradığım cevabı tam olarak bu sorularda göremediğimden kendim sormak istedim. Şöyle ki, bu paravan blogların ana sitemize desteği ne şekilde olmalıdır? Yani nasıl bir çalışmayla ana siteye en iyi desteği verebiliriz? Örneğin her yazının içine yerleştirilecek ve yükselmek istediğimiz kelimeye veya kelime grubuna verilecek anchor text şeklinde bir linklemeye mi gidilmeli, footer’dan bir link mi verilmeli, normal site gibi belli aralıklarla tanıtım yazısı vasıtasıyla mı link verilmeli ya da başka bir şekilde mi yapılmalı? Paravan bloglardan ana sitemize çıkacak link sayısında bir sınır olmalı mı? Yani linkleme çalışmasını nasıl yapmalıyız

Paravan Blogdan Linkleme için Yanıtlar

  • Seo Hocası
    Seo Hocası 24 Mart 2020, 09:46

    Paravan blog çalışmaları sitenizin mevcut durumuna katkı sağlayabilecek yardımcı siteler olarak adlandırılır. Paravan blog çalışmaları ile birlikte sitenizin SEO görünürlüğüne etki edecek bir süreç yönetebilirsiniz. Ancak bu aşamada çalışmaları yaparken paravan sitenin blog tarafını ile site içi linkleme çalışmasına destek sağlamayı unutmamalısınız. Bu çalışma sitenin mevcut durumunu daha güçlü hale getirecektir. Blog tarafında oluşturacağınız içeriklerin hedef kitleye uygun, sektörel olması ve hedef kitlenin aradığı bilgilerin yer alması gerekmektedir.

    Aslında paravan sitenin mevcut sitenize etki sağlayabilmesi için ise paravan sitenin SEO gücünün olması gerekmektedir. Yazı içerisinde en alakalı anahtar kelimelerden 2-3 arasında anchor text şeklinde link çıkışı sağlayabilirsiniz. Sitenin otoriter gücü, SEO görünürlüğüne ulaştığı zaman ana sitenize bazı içeriklerden link çıkışı sağlayarak süreci yönetebilirsiniz.

Cevapla

Paravan Blogdan Linkleme Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla