SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Pagerank düşük siteden backlink almak

0
Selman Akdemir
Selman Akdemir
Link İnşaası 4 sene önce 378 Görüntülenme

MErhaba, pagerank i düşük ve sıralamalarda çok geride olan forum ve sitelerden backlink almanın bir zararı var mıdır? ya da yararı var mıdır?

Pagerank düşük siteden backlink almak için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 25 Aralık 2014, 12:38

  Merhabalar Selman Bey;

  Google sitelere, çıkardığı algoritmaya uyumlu olmasıyla, yaptığı çalışmalarla vs gibi kriterlere göre puan ve değer verir. Eğer siteler Google algoritmalarına uygun hareket ederek doğal çalışmalar gerçekleştirirse, site içi yapılarını buna uygun kurarlarsa Google tarafından sahip olduğu değer yükselecektir. Bu nedenle mantık olarak sizi referans eden siteler güçlü siteler ise SEO gücünüz artar, kalitesi düşük siteler sizi referans olarak gösterirse SEO gücünüz düşer. Bu sitelerden link almanızın size bu şekilde olumsuz yönü olacaktır.

  Link aldığınız sitelerin ise PR değerlerine takılmamanızı öneririm. Bu konuda hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz. http://www.SEOhocasi.com/yanlis-bilinen-pagerank-ve-SEOya-etkisi/

  Bir siteden eğer çok fazla link alınıp o site link çöplüğü haline gelirse size zararı oldukça fazla olacaktır. Siteden çıkan linklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Dolayısı ile kaliteli siteler sizi referans olarak gösterir ise sizinde otomatik olarak kalite puanınıza artı olarak eklenecektir.

Pagerank düşük siteden backlink almak Sorusunu Cevapla