SEO Hocası'na Sor

Özgün Makalelerin Web 2.0 Sitelerde Paylaşılması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 759 Görüntülenme

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sorum şudur.

Soru 1. 500 kelimelik özgün makale yazdırdım. Bunu web 2.0 sitelerinde yayınlayıp anahtar kelimeye siteme link veriyorum. Bu makalelerde sitemde yayınlanıyor. Özgün makaleler sadece web 2.0 sitesine mi koymam gerekir yoksa sitemde de aynı makaleler yer alırsa sorun olur mu?

Sorum 2. Aynı makaleler birden çok web 2.0 sitesinde yayınlanırsa sorun olur mu. Money robot diye program 60 tane web 2.0 sitesine özgün makaleyi otomatik üye olup gönderip yayınlıyor. 2 anahtar kelimeyede siteme link veriyorum. Web sitem 1 yıllık. Web sitemde de 23 adet 300 kelimelik özgün makale var. Bu yaptığım haraketler doğrumudur. Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

Özgün Makalelerin Web 2.0 Sitelerde Paylaşılması için Yanıtlar

 • admin
  Admin 26 Ağustos 2014, 18:46

  Merhabalar,

  Makalelerinizin Web 2.0 sitelerde yayınlanması aynı makale sizin sitenizde yayınlanmadığı için herhangi bir sorun yada problem oluşturmayacaktır. Bu çalışmalar için sitenizde doğru bir strateji kurgulamalısınız.

  Mantık olarak ise farklı sitelerde aynı içeriğin yayınlanması pek etik değildir fakat etkisi vardır.

  İkinci sorunuzda ise otomatik programla eklenen ve 60 gibi bir rakam görünüyor, bu tüm sitelerde de aynı makale yayınlanıyorsa bu durum sıkıntı yada SPAM durumu arz edebilir.

  Dışarıdan alacağınız linklerde kaliteli 3 – 5 adet site belirleyip sadece o sitelere ekleme yapsanız daha doğru bir davranış olacaktır.

Cevapla

Özgün Makalelerin Web 2.0 Sitelerde Paylaşılması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla