SEO Hocası'na Sor

Oylamalarda Zengin Snippetlerin Kullanımı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 745 Görüntülenme

Rich snippet lerde oylama (aggregateRating) adı altında bir bölüm var. Öncelikle sormak istediğim genelde 2 tip kullanılıyor arama sonuçlarında “derecelendirme %” olarak çıkıyor ve “kullanıcı oyu” olarak çıkabiliyor. Aralarında fark var mıdır? Hangi siteler hangisini tercih etmelidir.

İkinci sorum ise, bu oylama sonuçlarında ki herhangi bir hataya Google Manuel SPAM gözüyle bakabilir mi? Böyle bir denetmeler var mıdır? Mesela günde 1000 ziyaretçi alan sayfasında site her gün bu oy sayısını 500 arttırırsa bu Google a mantıksız gelebilir mi? Gördüğüm kadarıyla bu sayılar sallanıyor ve oy sonucu alakasız değişiyor. Mesela 10000 oy kullanılmış 4 yıldız bir sayfa var bir gün sonra 10500 oy kullanılmış oluyor ve 4.5 yıldıza çıkıyor bu matematiksel olarak da mümkün değil.

Oylamalarda Zengin Snippetlerin Kullanımı için Yanıtlar

  • admin
    Admin 13 Ekim 2014, 19:41

    Merhabalar,

    Rich Snippet’leri kullanırken yani oylama yaparken maniple edilmiş içerikler muhakkak bir gün cezalandırılarak puanlamalara dair tüm bilgiler kaldırılacaktır. Nasıl yazar resimleri kaldırıldıysa, resimler üzerinden hit ve giriş sağlamaya çalışmışlarsa ve bu çalışmalar Google arama sonuçlarına yansımışsa aynı işlemler ve görünümler oylama yöntemiyle de olacaktır.

    Siz, siteniz için en doğal oylamaları akışına bırakarak kazandırın yada bu işlemleri küçük sayılarda, gerçek kişilerle yaptırmaya çalışın emin olun çok daha iyi bir geri dönüş elde edeceksiniz…

Cevapla

Oylamalarda Zengin Snippetlerin Kullanımı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla