SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Öne Çıkarılan Görselde Türkçe Karakter Sorun Olur Mu

0
Can
Can
Resimleri Optimize Etme 5 sene önce 728 Görüntülenme

WordPress kullandığım siteye google-sikayet.jpg adında görsel yükledim, alternatif metin ve tanım alanına google-sikayet yerine ‘içerik hırsızı’ etiketini girdim burda türkçe karekter kullanıyoruz ve yüklediğimiz görsel adından farklı bir tanım yazdık bu sorun olur mu? Türkçe karakter ve farklı açıklayıcı etiket kullanabilirmiyiz?

Teşekkürler…

Öne Çıkarılan Görselde Türkçe Karakter Sorun Olur Mu için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 14 Mart 2015, 13:44

  Merhabalar,

  WordPress’te yada farklı sistemlerde Türkçe olarak görsel ismi verebilirsiniz lakin bu tür isimlerde askıda kalan bir kaç unsur vardır bu unsurlardan birisi alt etiketi, diğeri de görsel adıdır.

  Görsellerde “doğru” olarak kullanacağınız alt etiketi Google görsellerde resim haritalarıyla birlikte gönderildiğinde daha fazla etki oluşturan, sonuçlara daha rahat yansıyan etkileri oluşturmaktadır. Bir çok görsel de benzerlik ve alt etiketlerinin ortaklığı, sayfa içinde kullanılan alanları etkili olsa da genelleme olarak tüm görseller İngilizce karakterler ve tire boşluklar ile rakamlardan oluşmaktadır.

  Türkçe karakterlerle kullanılan görsellerde ise %20 gibi boşluk ve Türkçe karakterlerin HTML değerleri yer aldığından dolayı aynı sonucu vereceğini garanti etmek yada tavsiye etmek doğru olmayacaktır…

Cevapla

Öne Çıkarılan Görselde Türkçe Karakter Sorun Olur Mu Sorusunu Cevapla

Öne Çıkarılan Görselde Türkçe Karakter Sorun Olur Mu ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla