SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Önceden Yazılmış Bir Yazıyı Silip SEO’ya Uygun Olarak Yeniden Yazmak

0
ömer Mansuri
ömer Mansuri
Alakalı İçerik Kontrolü 4 sene önce 662 Görüntülenme

Merhabalar Hocam;

Bir wordpress sitenin danışmanlığını aldım. Ancak sitedeki yazılara hem fazla etiket girilmiş, hem de linkleme yapılmış.

Ben siteye şu şekilde makale yazıyorum. Yazılarının başlığını değiştirmeden içeriği silerek aynı konuda ve başlığa uygun olarak yeni ve özgün makale ekleyerek sağ bölümde yer alan “Güncelle”‘ye tıklıyorum.

Acaba yaptığım işlem sizce doğru mu?

Siteyi bir inceleyebilirseniz sevinirim. Sizin SEO aracınız ile yüzde 85 oranında iç SEO analizini sağladım.

Önceden Yazılmış Bir Yazıyı Silip SEO’ya Uygun Olarak Yeniden Yazmak için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 3 Eylül 2015, 09:25

  Yazıyı revize etmek istiyorsanız tamamen SEO’ya uyumsuzsa yeniden yazmak mantıklıdır. Ancak bu yazı dışında aynı konuyu yazıyı değiştirmeden yazmak istiyorsanız yazıyı silmenizde bir sakınca olmayacaktır.

 • ömer mansuri
  0
  ömer Mansuri 3 Eylül 2015, 09:15

  Öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

  “Bu nedenle yazıyı silip tamamen SEO ya uygun olarak özgün bir şekilde yeniden yazmanız artı bir katma değer oluşturacaktır.” bunu ifade etmişsiniz.

  WordPress sitesi olduğundan google bildirmeden yazıyı işaretleyerek silmem de herhangi bir sakınca var mı? Google yazıyı kırık link olarak mı yoksa algılar?

  Saygılarımla;

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 3 Eylül 2015, 08:30

  Merhabalar Ömer Bey;

  Sitede yer alan yazı sizin dediğiniz şekilde hem SEO ya uygun değil hemde etiket oldukça fazla girilmişse bu yazının revize edilmesi gerekmektedir. Etiket oranı yazılan yazının uzunluğuna bağlı olarak değişmektedir. 100 kelimelik bir yazıda etiket oranının %3-4 şeklinde kullanılması gerekmektedir. Kelime sayısı 2 katına çıktığında etiket yüzdesi de 2 katına çıkmamalıdır. Örneğin; 100 kelimelik yazıda ideal etiket kullanım oranı %3-4 iken 200 kelimelik bir yazıda ideal etiket oranı %6-8 değil %5-6 olmalıdır. Bu şekilde ideal etiket oranı hesabına göre etiket ekleyebilirsiniz. Yazıdaki hangi kelimeleri etiket olarak ekleyeceğiniz de oldukça önemlidir. Bunun için ise aşağıdaki aracı kullanabilirsiniz.

  http://www.fuub.net/tag-density/

  Site içi SEO analizi araçları sitenizi yaklaşık 25-30 kritere göre inceleyebilmektedir. Bizim belirlediğimiz yaklaşık 80 kriter bulunmaktadır. Bu nedenle ilgili SEO analizi araçları ile sitenizin site içi yapısı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak daha fazlası için tamamen manuel olarak kontrolleri sağlayıp sitenizin SEO açısından eksik yanlarını görerek bunları giderebilirsiniz.

  Google açısından site içi güncellik oldukça önemlidir. Daha önce yazılmış bir yazıda ufak revizeler yapsanız dahi arama motoru botları sitenize bir sonraki ziyaretlerinde bu güncelliği fark edecek ve sitenizin SEO puanı artacaktır. Ancak bu durumda eğer revize ettiğiniz bu yazı SEO açısından tamamen uyumsuz ve alakasız ise ilgili anahtar kelimede sıralamalarda bir yükseliş gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle yazıyı silip tamamen SEO ya uygun olarak özgün bir şekilde yeniden yazmanız artı bir katma değer oluşturacaktır.

Önceden Yazılmış Bir Yazıyı Silip SEO’ya Uygun Olarak Yeniden Yazmak Sorusunu Cevapla

Önceden Yazılmış Bir Yazıyı Silip SEO’ya Uygun Olarak Yeniden Yazmak ile Benzer SEO Yazıları