SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Önceden Girilen İçeriği Değiştirmek veya Yeniden Yazmak Zararlımıdır?

0
Oğulcan
Oğulcan
İçerik Güncelliği 5 sene önce 638 Görüntülenme

Merhaba daha önce sormuştum e-ticaret sitesi satın aldım fakat SEO yapacağım önceki indeksleri siliyimmi diye sizde site hitli ise silmeyin fakat değilse yani az hit varsa düzenleme yapabilirsiniz diye peki indeks silmem yani Google WebMaster Tools’tan URL kaldrımam filan gereklimi çünkü url yapıları değiştirirsem sorun çıkarmı yoksa sadece ürün açıklamalarını ve başlığını mı düzenleyeyim?

URL yapılarını dokunmayım mı ?

Biliyorum sizi çok bunalttım ama çok teşekkürler sürekli takip ediyorum çok sağolun.

Önceden Girilen İçeriği Değiştirmek veya Yeniden Yazmak Zararlımıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 20 Aralık 2014, 09:35

  Merhabalar,

  Eğer sitenizde kullanacağınız makalelerin özgünlüğü var ve sitenize ait makaleler ise aynı şekilde kullanabilirsiniz. Eğer özgün içerikleri konuya göre tekrardan güncelleyerek sitenize eklerseniz makalelerinizin güncelliği artacak ve doğal olarak sitenize fayda sağlayacaktır.

  SEO çalışmalarında ise silinen indeksler için eğer eski bağlantılar ve sayfalar size ait önemli sayfalar ise konuyla ilişkin en yakın yazılara yada tamamını ana sayfaya yönlendirebilir, oluşturulmamış sayfalar için ise 404 sayfası oluşturup “noindex, follow” etiketini kullanabilirsiniz.

  Eğer sitenizde köklü bir değişiklik yapacaksanız URL yapılarını değiştirebilirsiniz. Eğer sadece yüzeysel bir değişim yapacaksanız URL değişikliği yüzünden bir çok sayfanızın yönlendirme yapılmaz ise 404 hataları içerisine düşeceği ve var olan SEO görünürlüğünüzün kaybolacağı anlamına gelmektedir.

 • admin
  0
  Admin 20 Aralık 2014, 08:04

  Merhaba Oğulcan,

  Eğer link sayılarınız çok fazla değil ise 301 yapmanızı öneririm. Linklerinizi eğer kaldırmaya karar verdiyseniz webmaster tools aracından kaldırabilirsiniz ancak benim önerim tüm ulaşılamayan sayfaların anasayfaya veya en alakalı sayfalara yönlendirmesi yapılması olacaktır. Url yapılarınız SEO uyumlu değil ise buradan test edebilirsiniz http://www.SEOhocasi.com/link-uyum-kontrolu/ buradaki kriterlere uymuyor ise url yapınızın değiştirmeniz ve eski urllerini yeni url yapılarına 301 yönlendirmesi yapılmasını öneririm.

Cevapla

Önceden Girilen İçeriği Değiştirmek veya Yeniden Yazmak Zararlımıdır? Sorusunu Cevapla

Önceden Girilen İçeriği Değiştirmek veya Yeniden Yazmak Zararlımıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla