SEO Hocası'na Sor

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Sıra Değişimi 6 sene önce 838 Görüntülenme

1-Benim sitem 1 yıl 6 aydır yayında son 6 ay fazla bir şey yapmadım, güncellemedim. Ne zaman yeni bir şey yapsam mesela makale eklesem veya sitede değişiklik yapsam sitem sürekli Google sıralamalarda düşüşe geçiyor daha sonra bir şey eklemezsem düzeliyor. Birşey ters gidiyor o yüzdenmi böyle oluyor anlamıyorum? Yani sanki Googlenin istemediği bir şey var gibi sitemde büyük bir hata gibi?

2- Facebook ta sitenin farklı farklı linklerini günde 20 defa filan paylaşmak zarar getirir mi yoksa faydası mı olur?

Teşekkürler.

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 8 Ekim 2014, 17:59

    Sitenizdeki düşüşün birden fazla sebebi olabilir. Bu durumda sitenizin SEO sağlığını kontrol etmeniz gerekir. Sitenizde düşüşe sebep olan durum ise büyük ihtimal anahtar kelime oranıdır. Eğer blog sitesine sahipseniz ve ana sayfanın var olduğu anahtar kelime rekabet oranı değişken oluyorsa bu durumda da sitenize değişken durumlar çıkaracak ve sitenizde de doğal olarak dalgalanmaya sebebiyet verecektir.

    Facebook paylaşımları da düzgün yapıldığı sürece sitenize zarar vermeyecektir fakat bağlantı sayısı güncel olmayan sitede verilirse de bu paylaşımların doğal bilinirlik açısından herhangi bir faydası olmayacaktır.

Cevapla

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla