SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor ?

Mehmet Gök
Mehmet Gök
---- 3 sene önce 40 Görüntülenme

1-Merhaba benim sitem 1 yıl 6 aydır yayında son 6 ay fazla birşey yapmadım, güncellemedim. Ne zaman yeni birşey yapsam mesela makale eklesem veya sitede değişiklik yapsam sitem sürekli Google sıralamalarda düşüşe geçiyor daha sonra birşey eklemezsem düzeliyor . Birşey ters gidiyor o yüzdenmi böyle oluyor anlamıyorum ? Yani sanki Googlenin istemediği birşey var gibi sitemde büyük bir hata gibi ?

2- Facebook ta sitenin farklı farklı linklerini günde 20 defa filan paylaşmak zarar getirir mi yoksa faydası mı olur ?

Teşekkürler.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor ? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 8 Ekim 2014, 17:59

    Merhabalar,

    Sitenizdeki düşüşün birden fazla sebebi olabilir. Bu durumda sitenizin SEO sağlığını kontrol etmeniz gerekir. Sitenizde düşüşe sebep olan durum ise büyük ihtimal anahtar kelime oranıdır. Eğer blog sitesine sahipseniz ve ana sayfanın var olduğu anahtar kelime rekabet oranı değişken oluyorsa bu durumda da sitenize değişken durumlar çıkaracak ve sitenizde de doğal olarak dalgalanmaya sebebiyet verecektir.

    Facebook paylaşımları da düzgün yapıldığı sürece sitenize zarar vermeyecektir fakat bağlantı sayısı güncel olmayan sitede verilirse de bu paylaşımların doğal bilinirlik açısından herhangi bir faydası olmayacaktır.

Neden Sitem Düşüşe Geçiyor ? Sorusunu Cevapla

X