SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Neden Sandbox ?

0
Yasin
Yasin
Manuel İşlem Kontrolü 8 sene önce 276 Görüntülenme

Merhaba Hocam Benim Seslidunyamiz.Net Seslisehrim.Com Ve Seslibirbak.Com Adında Bir Kaç Benzeri sitem Bir anda Asılsız Bir işlem Yapmamış Olmama rağmen sanırsam Sandbox’a Girdi.Bunun Nedeni ne olabilir ? Yada Bu Durumdan Kurtulmak İçin Ne Gibi işlemler Yapmalıyım ?
Herhangi Bir Hata Yaptığımı Düşünmüyorum.Eklentilerim,Özgün içeriklerim,Sitemap Ayarlarım Ve Google Veritabanı Sistemimde Herhangi Bir problem Olduğunu da düşünmüyorum.Nedir Bu ceza ? Google ile Aramızda Herhangi Bir sorun Yok iken Neden Sandbox ?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Neden Sandbox ? için Yanıtlar

  • kaangulten
    0
    Kaangulten 15 Mart 2011, 12:57

    Ceza sandbox olmayabilir. Diğer cezalardan biri olabilir. Bu sebeple öncelikle cezayı tespit ederek bu cezaya neyin yol açtığını bulmak gerekir. Örneğin bomb cezası yediyseniz, siteniz ağırlıklı olarak aynı kelimeden link aldığınız için yemişsinizdir. Örneğin sadece 90 tane sohbet 10 tane konuşma kelimesinden link alırsanız orantısız bir link alımı olduğu için siteniz sohbet kelimesinde geriler. Eğer tek bir kelimede gerilediyseniz ve diğer kelimeler yerinde duruyorsa google bom, tüm kelimelerde büyük ölçüde gerilediyseniz sandbox ve 6 sayfa 9 sayfa şeklinde gerilediyseniz -60 ve -90 filtresine girmişsiniz demektir.

Neden Sandbox ? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et