SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Ne Zaman Backlink Almalıyım?

0
Miraç DİŞlİoĞlu
Miraç DİŞlİoĞlu
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 535 Görüntülenme

Merhaba Hocam;

Öncelikle SEO konusunda iyi değilim,

2 ay öncesinde yapmış olduğum bir site var ve bu siteyi devamlı güncelliyorum, ve backlink almak istiyorum bunun için şu anda aktif olan siteme paralel olarak aynı sektöre hitap eden 10 adet domain tescil yaptım ve ilk sitemde olan içeriğin aynısını, bu 10 siteyede yükledim, içerik olarak 70 sayfa var ve hepsini günceliyorum, ilerde bu sitelerden backlink almam doğru olurmu nasıl bir faydası olabilir bana, ve mesela backlink’i sayfa içerisinden almakmı iyi, yoksa sitenin alt kısmından footer almakmı iyi, şimdiden teşekkür ederim Saygılarımla kolay gelsin.

Ne Zaman Backlink Almalıyım? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 24 Nisan 2014, 07:45

  Merhabalar Miraç Bey.

  Sitenizin güncel olması ve sitede sürekli olarak değişken içeriklerin olması Google için iyi bir huydur. İçeriklerin özgün olması ise her zaman + olarak görülmektedir. Sitenizin aynısını aldığınız 10 siteye yüklediğiniz için 11 site arasında kalıplı ve tamamıyla kopyalama olduğu için sitenizi açıkçası bu durumda kendi ellerinizle SPAM durumuna düşürmüşsünüz.

  Bu durumda diğer sitelerinizi özgünleştirmeniz ve sitenizi toplamanız gerekmektedir. Aynı içeriklere ve IP adreslerine sahip siteler birbiri ardına SPAM olarak görülmektedir.

  Bu durumda sitenize kendi ellerinizle manuel SPAM işlemi yapmışsınız. Yaptığınız çalışma doğru bir çalışma değildir.

  İyi günler…

Cevapla

Ne Zaman Backlink Almalıyım? Sorusunu Cevapla