SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Meta Keywords Sayısı Ne Kadar Olmalıdır?

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Meta Keywords 5 sene önce 829 Görüntülenme

Merhaba hocam yeni hazırladığım bir sitede günlük özgün içerik girilmekte (haber makale resim) ve hit alan bir site sabit kullanıcıları var ama google aramalarında gerçekten vasat durumda o yüzden SEO konusuna çok dikkat ediyorum meta keywords için bir script yaptım. Özetle scriptim şu işe yarıyor haber başlığı örnek olarak şu olsun : hasan ahmet ayşe hüseyin ali evde yok

script bana anahtar kelime hazırlıyor sonucuda şu şekilde = “hasan ahmet ayşe hüseyin ali evde yok, hasan ahmet ayşe hüseyin ali evde, hasan ahmet ayşe hüseyin ali, hasan ahmet ayşe hüseyin, hasan ahmet ayşe, hasan, evde yok, yok” gibi…

Önce her kelimeyi alıyor 1 kelime azaltarak yazıyor, sonra her kelimeyi 2 li kombinasyonlarla oluşturuyor ( n(n+1)/2 ) benim korkum kelimeler kombinasyon sonucu doğal olarak tekrara uğruyor bu Google açısından sorun olur mu ? Birde ilk başta 1 er kelime azaltarak yazdırınca orada da kelime tekrarı oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum hocam teşekkürler.

Meta Keywords Sayısı Ne Kadar Olmalıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 4 Mayıs 2014, 10:00

  Merhabalar,

  Yapmış olduğunuz script ne kadar sağlıklı olarak tarafınızdan çalıştığı görünse de bu işlem tamamıyla SPAM barındırmaktadır. Anahtar kelime karakterinin en fazla 270 karakter veya 5 – 6 adet olmasıdır.

  Birbiri ardına tekrarlanan meta etiketlerinin zararı ve bu sayıyı tekrarla aşan anahtar kelimelerin içeriği sitenizin sağlığı açısından iyi olmamaktadır. Bunun yerine olması gerektiği gibi bir keywords hazırlamanız gerekmektedir.

Meta Keywords Sayısı Ne Kadar Olmalıdır? Sorusunu Cevapla