SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Meta Keywords etiketinin SEO katkısı Nedir ?

1
Mert Buldur
Mert Buldur
Meta Keywords 4 sene önce 857 Görüntülenme

Merhaba,

Sitelerimiz için meta keywords kullanmalımıyız ?

Meta Keywords etiketinin SEO katkısı Nedir ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 26 Ağustos 2015, 12:47

  Merhaba Mert Bey,

  Öncelikle meta keywords nedir ve hangi amaçla kullanılır onu açıklayalım. Meta keywords her sayfa için özel oluşturulması gereken, içeriğe göre değişkenlik gösteren, tekrarlanması tavsiye edilmeyen ve manuel olarak oluşturulması gereken bir kriterdir. Bir sayfada da en fazla konu öbeklerini taşıması amaçlı önerilmiş, bu işlemin site kalitesi arttıkça hedeflenen anahtar kelimelerde daha çok fayda sağlıyor halde arama sonuçlarında yansıyor olmasıdır.

  Örnek verecek olursak “Araç kiralama” hedefli bir sayfa oluşturulduğunda bu anahtar kelime tercihleri olarak “araç kiralama, araç kiralama fiyatları, araç kiralama İstanbul” gibi anahtar kelimeler hedef olarak kullanılabilir. Farklı bir sayfa açıldığında ise aynı anahtar kelimeler kullanılmamalı, farklı anahtar kelimeler ve tercihler gerçekleştirilmesi gerekirdi.

  Fakat geçmişten günümüze çok manipüle edilen bir değer olduğu için Google arama motoru için meta keywords artık bir SEO kriteri değildir diyebiliriz. Sitenizde bulunan tüm meta keywords etiketlerinizi kaldırabilirsiniz.

  Bu konuyla ilgili daha önce hazırlamış olduğumuz makalemizi okumanızı öneririm http://www.SEOhocasi.com/meta-keywords-artik-SEO-kriteri-degil/

Meta Keywords etiketinin SEO katkısı Nedir ? Sorusunu Cevapla

Meta Keywords etiketinin SEO katkısı Nedir ? ile Benzer SEO Yazıları