SEO Hocası'na Sor

Meta etiketlerini hangi formatta kullanmalıyız?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Meta Etiketleri 5 sene önce 631 Görüntülenme

Merhabalar SEO Hocası ailesi.

sitemizde kullandığımız meta etiketleriyle ilgili bir sorum olacak.
meta etiketlerini 2 tür kullanımı mevcut ve şimdilerde gördüğüm şeklinde başlayan meta etiketleri bunların birbirinden farkı nedir? Hangisini kullanmamız daha mantıklı? Ve mümkünse hangi meta etiketlerini kullanmamız konusunda örnek verebilirseniz sevinirim.

iyi çalışmalar.

Meta etiketlerini hangi formatta kullanmalıyız? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  özgür Aksoy 31 Ağustos 2015, 12:34

  Merhaba Emrah Bey,

  Sitenizde kullanmanız gereken temelde 4 adet SEO etiketi bulunmaktadır.

  Bunlardan birincisi;

  < title >Sayfa Başlığı< /title > Sayfa başlıkları arama motorlarına sayfanızın odak kelimesini söyler. Ayrıca başlıklar sayfayı ziyaret edenlerin ilk göreceği yer ve arama motorları sonucunda gösterildikleri için çok önemlidir.

  < meta name="description" content="Sayfa açıklaması"> Meta description sayfanızın içeriğini anlatır. Sayfa içeriğiyle uyumlu meta description değerleri arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacaktır.

  H tagları: < h1 >Anahtar Kelime< /h1 > Site içerisinde kullanılan Heading etiketleri SEO hiyerarşisi konusundan büyük bir öneme sahiptir. Site içerisinde desteklenecek hiyerarşik bir yapı oluşturmasında fayda sağlayan Heading etiketleri belirli sayı ve sınırlara bağlı olarak kullanılmaktadır.

  Canonical Etiketi: (< link rel="canonical" href="alakalı link sayfası" >) Canonical etiketi Google’nin en çok üstünde durduğu, tüm sayfalarda ve içeriklerde yönlendirilmeyle birlikte oluşabilecek kopya içeriklerinin önüne geçme amaçlı kullanılmaktadır.

Cevapla

Meta etiketlerini hangi formatta kullanmalıyız? Sorusunu Cevapla

Meta etiketlerini hangi formatta kullanmalıyız? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla